RailWorks DLS – Jednoduché stahování doplňků

Na stránkách dls.rw.jachyhm.cz byla zveřejněna beta verze programu RailWorks DLS, který má za úkol zjednodušit stahování a distribuci objektů potřebných k různým tratím. Stačí pouze program spustit a ten si poté sám vyhledá nainstalované tratě a chybějící doplňky k těmto tratím. Pokud jsou k dispozici na serveru, tak už je stačí pouze stisknutím tlačítka stáhnout a uživatel má trať kompletní.

Právě ta část o dostupnosti doplňků na serveru je nespíš nejdůležitější. Pokud má však tento projekt fungovat, je důležité, aby se do něj zapojilo co nejvíce autorů.

1. Návod pro uživatele

Pro stahování doplňků je nutné, aby se uživatel na stránkách dls.rw.jachyhm.cz zaregistroval.

Pro registraci stačí kliknout na tlačítko Register a vyplnit všechny potřebné údaje. Na zadanou emailovou adresu poté dorazí email s odkazem, který je nutné otevřít pro ověření.

V sekci Desktop application je poté nutné stáhnout aplikaci. Aplikace, stejně jako všechen zdrojový kód je také k dispozici na GitHubu.

Aplikaci je nutné stáhnout pouze jednou, při každém dalším spuštění se již automaticky aktualizuje na nejnovější verzi.

První načtení aplikace bude trvat nejdéle. Hned po spuštění začne aplikace s prohledáváním všech nainstalovaných tratí a assetů. Aplikace si takto vytvoří databázi všech objektů, které jsou v nainstalovaných tratích použity.

U tratí se vždy zobrazuje barevně kompletnost jak samotné trati, tak na pravé straně i scénářů.
Modrá – načítání trati selhalo
Žlutá – Chybí pouze placené assety
Červená – chybí assety.
Fialová – Některé z chybějících objektů je možné stáhnout.
Zelená – trať je kompletní.

Po načtení všech tratí aplikace vyzve k přihlášení. Je tedy nutné zadat stejné přihlašovací údaje, jaké byly použity k registraci na webu.

Poté již stačí kliknout na tlačítko Stáhnout dostupné balíčky a aplikace začne se stahováním všech chybějících doplňků v tratích a scénářích. Databáze se postupně rozrůstá s tím, jak se připojují další autoři, takže je vhodné jednou za čas aplikaci spustit. Zároveň v případě, že byla na server nahrána nová verze některého ze stažených balíčků na to aplikace upozorní a nabídne možnost aktualizace.

Od tohoto kroku je také možné stahovat balíčky z webového prohlížeče přes tlačítko Download with app.

Pokud již máte stažené balíčky objektů, lokomotiv apod. a zároveň se tyto objekty nacházejí na serveru DLS, aplikace se zeptá, jestli je chcete přepsat, stáhnout znova a tím je i zařadit do databáze pro případné automatické aktualizace, nebo je zachovat tak, jak jsou.
První možnost by měla být preferována.

Je dobré mít na paměti, že se stále jedná o jednu z prvních verzí a nemusí vše vždy fungovat dle představ. To se týká především uživatelů starších verzí operačního systému Windows (7, 8.1 …). Pokud narazíte na nějaké chyby i na Windows 10, je dobré po kontrole, zda již tato chyba nebyla náhlášena založit Issue na GitHub stránce projektu s přesným popisem chyby .

Řešení častých problémů:
1. Aplikaci spouštějte jako administrátor
2. Vypněte antivirový program
3. Aplikaci nevkládejte do systémových složek, ale ponechte např. na ploše
4. Účet je potřeba mít nejen vytvořený, ale i aktivovaný přes odkaz v emailu

2. Návod pro autory

Nejdůležitější pro to, aby používání aplikace dávalo smysl jsou právě autoři. Pokud tedy máte zájem se k tomuto projektu připojit, zde se dozvíte jak na to.

Předem je však nutné říct, že všechny nahrávané úpravy a skiny musí být povoleny původními autory. Uživateli, který se pokusí o nahrání nepovolených úprav, případně cizích objektů bez patřičných povolení, bude účet zablokován!

Po úspěšné registraci a aktivaci uživatelského účtu je možné zažádat o práva pro autory.

Po kliknutí na tlačítko Become author se objeví formulář
s požadovanými informacemi o vás a vaší dosavadní tvorbě pro RailWorks. Pro úspěšné schválení žádosti administrátory je nutné dodat také ukázky vaší tvorby, pokud možno i s odkazem na stažení konkrétního balíčku, který chcete nahrát.

Jakmile bude vaše žádost schválena, objeví se vám v nabídce možnost Upload package.

Po kliknutí na tuto možnost se dostanete již na stránku pro nahrání samotného balíčku.
Vyplnění všech políček má však kvůli zajištění funkčnosti a přehlednosti přesně definovaná pravidla.

 1. Package name – přesný a jednoduchý popis nahrávaného balíčku.
  Např. „ČD 150 021“
 2. Category – členění víceméně odpovídá členění objektů v editoru Railworks.
 3. Country – v budoucnu budou doplněny další země, prozatím vybrat možnost „Not specified“.
 4. Era – Éra, ze které daný objekt či vozidlo pochází. Rozčlenění možno najít zde.
 5. Version – S každou nahranou opravou balíčku se zvýší automaticky o 1.
 6. Target path – Cílová cesta, kam bude extrahován všechen obsah nahraného souboru.
  Příklad: Pokouším se nahrát lokomotivu 380.001. Cesta k modelu je RailWorks\Assets\CS_Addon\Kal000px\RailVehicles\Electric\CD 380 001\CD380001.bin Protože se snažím nahrát všechny potřebné soubory k tomuto modelu, do zipu zabalím celou složku \CD 380 001. Tato složka bude první věc, co se mi při otevření zipu zobrazí. Zabalené složky od cesty k modelu odeberu, stejně jako začátek po Assets (včetně). Target path tedy vyplním jako CS_Addon\Kal000px\RailVehicles\Electric. Do tohoto adresáře program rozbalí celý soubor zip včetně všech složek, které obsahuje.
 7. Description – Popis modelu, včetně zjednodušeného readme. Lze použít standartní html tagy pro formátování textu.
 8. Choose file to upload – Do tohoto pole vyberete daný zip soubor. Prozatím Rwp ani jiné formáty nelze nahrát!
 9. Choose image as package profile photo – Pro lepší orientaci uživatelů je vhodné každý balíček doplnit obrázkem, ze kterého lze snadno poznat o co se jedná. Screeny je zatím nutné vložit např do malování a uložit jako soubor .png, jinak nepůjdou nahrát!
 10. File update – Pokud jste někde udělali chybu u již nahraného balíčku, případně jej chcete aktualizovat, vyberte tuto možnost. Vše je potřeba standardně znova vyplnit.

Důležité upozornění a pravidla pro nahrávání balíčků:
a) Soubory obsažené v balíčku se nesmí shodovat se soubory již obsaženými v některém z balíčků na serveru! Pokud nahráváte lokomotivu s několika skiny , je nutné je rozdělit na několik balíčků. Nejprve nahrát její společné součásti jako Lokomotiva – common. Kategorie tohoto balíčku by byla Rail vehicle dependencies. Poté již stačí nahrát balíky s jednotlivými skiny a ke každému pomocí Add dependecies přiřadit balík Lokomotiva – common. V případě, že se na serveru již nachází některé soubory shodné s těmi, které se snažíte nahrát se zobrazí chybová hláška se jménem balíčku s duplicitními soubory a balíček nebude nahrán.
b) Jméno nahrávaného balíčku musí být vždy unikátní! CS_addon.zip zřejmě neprojde.

Věřím, že tento projekt pomůže řadě nováčků zprovoznění tohoto zajímavého simulátoru a i zkušeným hráčům možnost doplnění řady chybějících a jinak ztěží sehnatelných assetů.

Největší poděkování samozřejmě patří autorům tohoto projektu – JachyHm a Zdendaki.

Autor: zdenekpetrzd

Stavím trať... Neptejte se kdy to bude, protože to já sám nevím...

57 komentářů u „RailWorks DLS – Jednoduché stahování doplňků“

 1. Ty barvy a stavy podle mě moc neodpovídají. Například koupený add-on Alaska svítí kompletně červeně (chybějící – vážně?!), další placený add-on Canadian Mountain Passes je napůl chybějící napůl kompletní (půlka linky je zelená, půlka červená – jak to tedy je?) atd.

  Testovací trať svítí kompletně fialově jako „stažitelná“ přitom ji už staženou dávno mám. Jak tomu mám rozumět?

 2. Mohu se zeptat co mám dělat nebo co to je? Když dám stáhnout dostupné balíčky tak to napíše hlášku asi 0,1 sekundy „Downloading some very large fucking Damos broken package“

 3. Dobrý den!Pokud mohu, chtěl bych něco navrhnout. Bylo by fajn, kdybyste kromě stahování přes RailworksDownloader mohli stahovat soubory z webu DLS pro případ, že by někdo nemohl spustit Railworks Downloader (například na Linuxu)

   1. martinturza216napsal: 29.3.2023 (18:03) Ano by chcel railworks a riadit vlak nejaky

    Tak požádej svého osobního inkluzního asistenta.

 4. To co je za chujovina tato aplikacia, to ani nie je normalne. Hadam 10 krat som to musel startnut lebo kazdym razom mi neukazovalo nic, len prazdne okna. Pri 10. razu mi konecne ukazalo okienko login, zadam moje data, kliknem login, a tam stoji „maximum unsuccessful logins exceeded, try again later“?? Potom zacalo kazdu aj jednu trat od zaciatku skenovat, co uz pred tromi dnami urobil. Po pol hodiny mi konecne zacalo stahovat ten balik co som chcel stiahnut, no dakujem pekne, vsetko tu len komplikujete s tymto idiotskym programom. Co skorej bola 5 minutova zalezitost, najist si balik a stiahnut ho, teraz trva vyse pol hodiny.

  1. Program není chujovina. Chuj jsi ty. Chyby v programu byly úspěšně vychytány už před delší dobou a funguje dobře. Není problém si nechat stáhnout a nainstalovat kteroukoliv položku z databáze, pokud nemáš sám ve svém RW bordel. Pokud sis odstranil soubory *.dls, tak si je musí pro práci program vytvořit znovu z toho, co v RW najde. Když si chceš balík stáhnout z jiného zdroje, tak si jej stáhni jinde a neotravuj tady prostředí svou hloupostí.

 5. Mám takový problém a to že když chci balíčky instalovat, tak tlačítko instalovat nefunguje, tlačítko odinstalovat normalne funguje, ale tlačítko instalovat ani nesvítí. Neví někdo co s tím?

 6. Po několikahodinovém (5) martyriu ladění a testování aplikace se konečně podařilo pustit sem do světa verzi 1.4.0.1, která už funguje bez těch uváděných chyb.
  Pokud naleznete nějaké další chyby funkčnosti aplikace, neváhejte je sem napsat s řádným podrobným popisem.

 7. Zdravím,
  aplikace mi nefunguje jak má. Když kliknu na tlačítko „Znovu skenovat“, tak to běží do nekonečna a nic se nestane. Potom tam vidím spoustu balíčků, které mají stav „Dostupné“, ale když kliknu „Stáhnout dostupné balíčky“, tak vyskočí hláška, že všechny jsou již staženy. Už jsem mnohokrát vyzkoušle přeinstalaci RW i všech addonů, ale nic nepomáhá.
  Nevěděl by někdo, co s tím?
  Děkuji!

  1. Tahle závada je hlášena Jáchymovi už 7.1.2022 a opětovně připomenuta před pár dny 14.3., protože na to zapomněl, ač přislíbil, že po dovolené opraví, což je už hezky dlouho.
   Balíky nejdou stáhnout hromadně, ale dají se stáhnout po jednom ze stránky databáze. Aktuálně je tam 281 stáhnutelných, takže to zabere spoustu času na sosání.

   1. Děkuji za odpověd. Zatím budu stahovat normálně ručně přes .rwp a doufám, že se problém podaří brzy opravit.

    1. V databázi nejsou balíky ve formátu *.rwp, ale jsou jako *.zip. Uživatel se však k těmto balíkům – archivům normálně nedostane a aplikace je při stáhnutí rovnou rozbalí a nainstaluje do patřičných složek.
     Aktuálně je archivů už 284, byla vydána nová verze aplikace, ale bohužel nadále obsahuje předchozí závažné chyby funkčnosti.

 8. Ahoj potřeboval bych pomoc stáhnul jsem si railWorks dls client stáhnul jsem si všechny dostupné balíčky které potřebuji do tratí které mi chybí ale ti balíčky mi nejdou na instalovat když dám spravovat balíčky tak tam je odinstalovat balíčky nebo na instalovat balíčky od instalovat mi svítí ale když to chci nainstalovat balíčky tak to nejde nevím kde dělám v tom prográmku chybu budu rád když mi poradíte budu rád za každou radu moc děkuji za odpovědi

    1. Mat3j, tu si musíš regulérně koupit. Tady není warez.
     Nesmyslné požadavky nepiš vůbec! Piš, až se naučíš psát správně česky.
     Psát ti návody na tvou soukromou adresu může leda tydýt jako ty, který se chce blejsknout.
     Takhle to nefunguje nikde. Tady nejsi ve své školní třídě s kámošema.

   1. Zdravím, už asi 2 dny nefunguje DLS, nejdříve se načte, poté asi 5 minut skenuje závislosti k tratím no a potom program neodpovídá. Zkoušel jsem vše možné i nemožné včetně možných problémů, které jsou zde uvedeny
    Děkuji za každou pomoc.

 9. Tak nám opět přidali další vadný balíček 11034 mezi downloady, který vytváří zcela nový adresář CS_addons místo instalace do správného adresáře CS_addon, který je požadován modelem.
  Dříve jmenované vadné balíky dosud neopraveny včetně diakritiky v adresářích u Sasule.

 10. Úžasný nástroj ktorý som určite nie sám už dlho očakával. Klaniam sa autorovy-om a všetkým čo sa podielali na honbe za všetkou CZ/SK tvorbou a robiť z toho jednu komplet databázu.. Zároveň ma napadá či existuje možnosť downloadu v „bulk“…proste všetko čo je v databáze pre novú inštaláciu RW…je taká možnosť?

  1. Celý komplet CZ/SK balíčků čítá zhruba 10GB v komprimovaném stavu, rozbalený přes 30GB. Není ani možnost postahovat jednotlivé balíky v původních archivech. Zatím prostě pouze nainstalovat přes ten udělátor a to ještě s řadou chyb. Viz můj text dříve.

   1. Ani mi nejde o tie chyby alebo tak…skorej to že on mi nedovolí pridať nové veci ktoré som predtým nemal…čiže ak som nemal 131 tak ju neviem stiahnuť. Príklad…alebo som nato zatiaľ nedošiel. Nevidím žiadne problémy zatiaľ…

    1. Ale dovolí (tedy pokud je to free a ne placené). To je ovšem problém se základní počítačovou negramotností jednotlivce. Každá jedna položka jde samostatně nainstalovat přes ten udělátor ze seznamu. Nejde stáhnout jako jmenovaný archiv, ale jde přímo vložit do složky Assets (pokud není špatně sbalená). Zrovna ta jmenovaná 131 se třeba v hromadné verifikaci nestáhne automaticky komplet, přestože je k dispozici a ve hře chybí (je tam nějaká chyba, kterou jsem taky už dávno Jáchymovi hlásil), ale samostatně dodatečně vložit jde.

 11. Takže po malé verifikaci zatím výčet vadných instalačních balíčků, které se svévolně místo do adresáře Assets rozbalují nekorektně do kořene disku/oddílu, kde je TS (RW) nainstalován: 10648, 10649, 10650, 10651, 10652, 10653, 10654, 10838, 10839, 10840, 10841, 10842,10843, 10844, 10845, 10846, 10847.
  Balík 10654 jako jediný z nich navíc způsobí kolizi aplikace a její sestřelení.

 12. Nadále neodstraněna chyba Package ID: 10654, který instalaci rozjebe do root oddílu na disku s RW.
  To už je doba, co jsem to hlásil!

  1. Chybné balíky (krom dalších):
   10648 UKTS Freeware Pack – UK Wagons #1
   10649 UKTS Freeware Pack – UK Steam #
   10650 UKTS Freeware Pack – UK Modern Diesel and Electric #1
   10651 UKTS Freeware Pack – UK DMUs-EMUs-Trams #1
   10652 UKTS Freeware Pack – UK Class 47
   10653 UKTS Freeware Pack – UK Carriages #1
   10654 UKTS Freeware Pack – UK Classic Diesel and Electric #1

 13. Zjištěny další dva vadné archivy v downloadech.
  ID 10625 a ID 10632 jsou nekompletní, neobsahují textury repaintů, mají pouze info a bp.

  1. Nejde, protože se autor mylně domnívá, že w7 nepodporují nějaký síťový protokol, přestože jej tyto nadále podporují. Nebo to blokuje úmyslně.

 14. Ahoj,spíše bych uvítal prográmek k vyčištění TS od zbytečných souborů.Nechal jsem si v TS jenom české a německé tratě,ale ta tuna nepotřebných věcí,co jsem postahoval a nainstaloval při shánění doplňků k tratím,mě nafouklo složku na nějakých 120GB.To bych viděl jako potřebnější….

 15. Ahoj, velmi prinosny projekt, ktery usnadni hodne lidem spoustu casu.
  Mate uz zarizene nejake „Donation“? Rad bych vam prispel. Petr

 16. Mne to hodí hlášku . Nemáte povolenie na ukladanie do tohto umiestnenia . Chcete namiesto tohto uložiť súbor do priečnika user ? som dal registráciu všetko išlo aj sa prihlásim ale stále mi dáva tú hlášku.

  1. 1. Aplikaci spouštějte jako administrátor
   2. Vypněte antivirový program
   3. Aplikaci nevkládejte do systémových složek, ale ponechte např. na ploše
   4. Účet je potřeba mít nejen vytvořený, ale i aktivovaný přes odkaz v emailu

 17. Zdravím. Mám problém. Po načtení všech tratí mi nevyskočí okénko pro přihlášení, jedině poté, co kliknu na „download packages“. Po zadání přihlašovacích údajů mi pod okénkem vyskočí v červeném okénku „User logged in succesfully“ a nic dál se neděje. Když stisknu tedy „cancel“ a kliknu na tlačítko „download packages“ znovu, tak se děje opět to, co jsem vypisoval. Nevíte co s tím? Děkuji

   1. Děkuji moc, pomohlo to, ikdyž mi to nenastahovalo vše co by mělo. Občas se to v polovině instalace zaseklo ale funguje 🙂

  1. Dělo se mi to samé, bylo to neaktivovaným učtem. Kliknout na odkaz potvrzivacího emailu 😀

 18. Pěkná práce. Určitě tento návod pomohl uživatelům, kteří tomu tak nerozumí 😉

 19. Věřím, že je to fajn program, ale ihned po spuštění vyhazuje tuto chybu. https://ctrlv.cz/kfBx Po stisknutí „Opakovat“ nebo „Ignorovat“ se program otevře, ale prakticky nefunguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..