Třetí verze trati 292

Po asi 650 hodinách tvorby byla uvolněna ke stažení již třetí verze této trati. V této verzi najdete dokončený úsek mezi Hanušovicemi a Horní Lipovou což je asi 27km, nebo také téměř 54 minut jízdy. Od stanice Branná je použit jiný, lepší styl stavby na který bude celá trať postupně přestavěna. Nově byly doplněny originální modely staničních budov, jejichž jsem (s vyjímkou staniční budovy Hanušovice) autorem. Trať obsahuje jak free roam, tak standardní scénáře. V trati se snažím napodobit období kolem roku 2008, což byla éra Bert 749, Dunihlavů 831, ale i pomalu nastupujicích Brejlovců 754 a rakví 843.

Stažení trati:

Čtěte readme zde!!!

Download trati

Download assetů přes Railworks DLS

Sešitové jízdní řády k aktivitám

Všem virtuálním i reálným strojvedoucím přeji mnoho štastně najetých kilometrů bez nehod! 🙂

Je přísně zakázáno šířit balíky, či jakékoli jejich části mimo tento server! Případné vyjímky musí být povoleny autorem objektu. Stejně tak je zakázáno i umisťování linků přímo na stažení souboru, a to bez vyjímek. Všechny linky musí být uvedeny na tuto stránku!

Autor: zdenekpetrzd

Stavím trať... Neptejte se kdy to bude, protože to já sám nevím...

83 komentářů u „Třetí verze trati 292“

 1. Zdravím. vím že je tohle celkem zbytečná a blbá otázka, ale bude pokračovat trať až do Jeseníku ? Jen se chci jakoby zeptat jestli už to není mrtvý projekt. Když se ta trať jmenuje Trať 292 Hanušovice – Jeseník, tak mi přijde blbé že v tom názvu je ,,Jeseník´´

  😀

   1. No, sranda to je, ale jinak je škoda, že autor svoji práci nakonec nedokončil. Uškodil tím vlastně nejvíce trati č.292 samotné. Své pověsti rovněž tak.
    Schopní uživatelé herního editoru světa tak mají příležitost si ji dokončit sami. Z Horní Lipové do stanice Lipová-lázně už je to jen kousek (cca 3 km). Do Jeseníku pak kilometrů 6.

 2. Tímto vyzývám autora tratě 292 aby začal konat – přestavovat a stavět 🙂 Na trati 292 je zrychlen provoz a na již zrekonstruovaných přejezdech se montují nové závory. Neveřím tomu, že to zdenekpetrzd-a může zanechat jen tak chladným a staré jizvy z kradených objektů se již museli víc než x-krát zahojit. Ve jménu všech mašinfírů brejlovců Tě Zdeňku vyzývám – konej svojí povinnost vůči komunitě `:)

  1. Autor tratě nemá žádné povinnosti vůči členům komunity.
   Chceš-li někoho vyzývat, tak začni u Fialy a Rak-ušana, pokračovat můžeš u sufražetek Černo s Pekari.
   V mezičase se věnuj doučování českého jazyka, těch chyb y-i-í tam máš nemálo a totéž v interpunkci.

   1. Já to nemyslel špatně 🙂 Jen je škoda, že stavba tratě oficiálně nepokračuje. Otestoval jsem jinou metodu nežli – kdy to už bude & staví se ještě..

  2. Dobrý den přeji, nevím čím to je ale když chci se projet po trati 292 tak je normální světlo akorát je tmavá obloha. Nevím si s tím rady a prosím o pomoc 😉😔

   1. Zdravím. Musíš si nastavit počasí v sekci kde stavíš na trať vozidla. Vyskočí tam tabulka s vlastností trati. Název, čas, jaké lokomotivy se mají zobrazovat, počasí a jiné. Musíš mít, ale nahrané typy počasí v programu. Jsou tam i originál typy počasí nebo ty české.

 3. I continue to try and without success. DLS is in principle a brilliant idea but the route lacks track and scenery. There is no route template installed to provide the scenery. Help please! I want to drive on what looks to be a very interesting route.

  Snažím se dál a bez úspěchu. DLS je v zásadě skvělý nápad, ale trasa postrádá trať a scenérie. Není nainstalována žádná šablona trasy, která by poskytovala scenérie. Pomoc prosím!
  Chci jet po cestě, která vypadá jako velmi zajímavá.

  1. Dobrý den, mohl bych se zeptat jestli bude trať pokračovat dále do Jeseníku ?

   Předem děkuji za odpověď 😀

 4. Zdravím, nešel by dát link na objekty i zde, protože si trať chci zajet i na win 7. Díky

  1. Ono by docela stačilo, kdyby ti dva výtečníci, co ten stahovací udělátor udělali, dali v downloadu u jména souboru link na stáhnutí archivu, jehož jméno se tam ukazuje, ale stáhnout nejde, protože to mají jen přes ten udělátor, který do TEMPu stáhne hokuspokusjméno souboru.tmp, ten rozbalí jako instalaci rovnou do Assets (když se to povede) a hned z tempu instalačku odstraní (při neúspěchu tam instalačka zůstane viset). Běžný (opakuji běžný) uživatel nemá šanci si ten archiv uchovat do zálohy. Tahle generace vše šije horkou jehlou bez řádné verifikace, spokojí se se zmetky a hlavně si nenechá zavčas poradit s nosánkem nahoru. O radu škemrá, až je to už pořádně podělané.

   1. Souhlasím, dokonale napsáno. Tady ti honibrci nad lokomotivami vše ví ale udělat jednoduchý návod jak dostat utility do hry, to ne, vždyť je to naprosto jasné! 🙂

  2. I apologise for this being in English, I am slowly learning Czech. I have followed all the instructions and used TS DLS three times but am still missing track and ground (which is showing as no texture white/blue). I can send a screenshot (if I knew how). Help please.

   Google translation:
   Omlouvám se, že je to v angličtině, pomalu se učím česky. Postupoval jsem podle všech pokynů a použil jsem TS DLS třikrát, ale stále mi chybí dráha a terén (což se zobrazuje bez textury bílá/modrá). Mohu poslat snímek obrazovky (pokud bych věděl jak). Pomoc prosím.

 5. Chtěl bych se zeptat jak důležitý je ten placený addon, popřípadě jestli má vliv na to, že v mapě nemám koleje ani trávu?

 6. chtěl bych se zeptat jesli by mi nikdo neposlal funkční odkaz na readme. Protože odkaz je nefunkční .
  Děkuji !

 7. Mohu také poprosit o link na stažení návěstidel od Vlastika. Bez nich to není dokonalé! Díky

 8. Zdravím kde prosím stáhnu Vlastikovi navestilda jediná věc co tam nejní zkoušel jsem je hledat po internetu ale marně jen error 404 Stánka nenalezena u odkazů XD. Moc prosím chtěl bych mít trať kompletní děkuji moc Super práce!! (pls odkaz) 🙂

  Mega super !!!!!!!!!!

 9. Ahojda, jak je v readme Vlastikovi navestilda, tak tam neni odkaz. Kde bych je mohl prosim vas stahnout? Pokud jsem to nejak spatne pochopil tak se omlouvam. Diky.

 10. Dobrý den, většinu objektů pro trať mám staženou, stahoval jsem je normálně pod těmi odkazy, ale jediné co mi na mapě chybí jsou koleje a zelená tráva, mohl by jste mi uvést odkaz kde tyto objekty stáhnu? Nemohu je najít.
  Díky…

   1. Poradím. Stáhni (nebo kup) VŠE, co je uvedeno v ReadMe. Pokud by i potom problém přetrvával, tak addony přeionstalovat.

 11. Zdravím, stáhl jsem si odsud trať 292…jak píšete v readme o tom, že si mám stáhnout různě objekty např. z toho hekla atd… Tak jsem si je stáhl, ale teď nevím kam mám všechny tyto objekty vložit. Chápu, že mám jit do složky té tratě, ale tam je dalších asi 5 podsložek např. networks, scenarious, terrain a v nich je dalších 100 složek… takže nevím kam s nimi. Prosím poraďte kam, ty objekty respektive do jaké složky té trati je mám vložit.
  Děkuji.

  1. To bohužel chápate špatně. 😀 Stažené objekty se buď rozbalí pomocí programu Utilities ze složky Railworks v případě, že jsou ve formátu .rwp. Pokud ve formátu rwp nejsou, tak může být případný postup rozbalení u nich uveden. Zpravidla to však je sloučením složek Railworks/Assets se složkou Assets z balíku objektů.

 12. Dobrý den.
  Jelikož je potřeba doinstalovat i jiné tratě z readme, znamená to, že je tedy potřeba doinstalovat i závislosti těch tratí, které jsou potřeba pro jejich korektní běh?
  Děkuji

  1. Ty tratě jako takové zapotřebí nejsou, ale jsou potřebné jejich doplňky v Assetech.

 13. Konečně jsem se odhodlal aktualizovat tu první verzi do Branné. Musím konstatovat, že je to opravdu skvělá a fantastická mapa propracovaná do nejmenších detailů, díky moc za ni !!! Přeji hodně zdaru v další činnosti.

 14. Zdravím, uplynuly téměř 2 roky od poslední aktualizace „moravského semmeringu“. Dá se ještě očekávat nějaké další pokračování? Alespoň do st. Lipová-lázně, popř. do Jeseníku? Tato přirozeně atraktivní i modelově hezky zpracovaná trať by si to jistě zasloužila…
  Pokud už ze strany autora není zájem pokračovat, třeba by se toho ujal někdo jiný?

 15. Dobrý deň všetko ide ako má len my nechce loadnuť vagóny
  CZ_CD B 20-41 299-9 (5x)
  CZ_CD AB 39-40 270-0
  CZ_CD 742230

  stiahol som všetko podla READ ME! aj som to hľadal všade možne no nikde nič ohladom týchto vozov nieje.

 16. Ahoj, mám problém, chybí mi objekty plotů, nástupišť a silniční infrastruktury, ačkoliv mám vše podle readme. Neposlal bys mi prosím tyto objekty na email? Děkuji moc. 🙂

 17. Mrzí mě, že se mi nedaří stáhnout všechny potřebné doplňky. Na některých stránkách obsah už není a jinde jsem jej nenašel. Uvítal bych balík objektů na jednom místě pěkně po hromadě. 🙂

 18. Dobrý den,
  prosím kde může sehnat chybějící :
  CZ_CD B 20-41 299-9
  CZ_CD AB 39-40 270-0

  Moc děkuji

 19. Zdravím, uplynul více než rok od poslední aktualizace „moravského semmeringu“. Dá se už očekávat další pokračování? Alespoň do st. Lipová-lázně, popř. do Jeseníku? Tato přirozeně atraktivní i modelově hezky zpracovaná trať by si to jistě zasloužila…

 20. Nádherná trať super,děkuji za stažení akorát mi na žádné z mích map co jsem stahl nejdou lidé co stím můžu udělat,je potřeba něco zakoupit?

 21. ahoj kde tu mapu stahnout protože funguje jenom Čtěte readme zde!!!
  předem dik za odpověď

 22. Dobrý den,
  nejdou mi otevírat dveře a nemám tam cestující… co s tím?
  děkuji za odpověď 🙂 jinak je to super trať

 23. Ahoj, trať se mi v pohodě načte (vypadá v pořádku), ale lokomotiva ne. Ani pohledy přepínat nejdou. Když dám jinou trasu, tak mi to vyhodí error, že mi chybí pár objektů.

  Díky za odpověď.

 24. \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\RailNetwork\Track\Drevo\SZDC_kolej_drevo_04.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Kvetiny\Koprivy01.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Kvetiny\Koprivy01_Skupina.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Dub3D_12m.bin
  Žádám o pomoc. Pomozte prosím najít tyto objekty
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Dub3D_16m.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Dub3D_18m.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Osika3D_4m.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Osika3D_8m.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Parez3D_02.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\SmrkZlomeny3D_20m.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom1.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom2.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom3.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom4.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom5.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom6.bin
  \Assets\CS_addon\PrahaBenesov\Scenery\Vegetace\Stromy3D\Strom8.bin
  \Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Speedsigns\CD_Rychlostnik02_N.bin
  \Assets\Zdenda\Budovy\Scenery\Buildings\Track rules blueprint1.bin

 25. Dobrý den, ahoj :-),

  zkoušel jsem si teď zajet scénář R Praděd, který začíná v Hanušovicích, nejdřív mě překvapilo vykolejení na zhlaví (i po předchozí náv. Volno) – při druhém jetí jsem si musel naházet výměny a hned druhou zastávku v Jindřichově jsem skončil, protože 10 minut odmítal odjet Service2 od Ostružné, a vlaková cesta pro něj byla tudíž zablokovaná. A při načtení tohoto scénáře mně vyskakuje hláška, že mi chybí vůz Eas od Kanka (ZSSKC Eas 81 228 uhli) – tento vůz však mám instalovaný se všemi ostatními Easy ve správné Kankově složce a můžu ho umístit na koleje (RWtools mi však tento chybějící vůz nehlásí)?

  1. … tak už jsem přišel na to, čím to bylo – Servce2 měl zadanou nulovou rychlost, takže ve stanovený čas nikam nevyrazil 🙂 Jinak je trať pěkně bohatá a hutná, rozhodně v tvorbě pokračuj 🙂

 26. Já jsem vzal nějakou ceduli, upravil její velikost a mrskl ji tam čelem vzad, taky dobrý.

 27. Ještě bych ve stanici Horní Lipová něčím překryl nápis DIVIAKY na budově stavědla.
  I když se v místním kraji zcela jistě vyskytuje značné množství této černé zvěře, není jisté, zda oni divočáci pocházejí až ze Slovenska… 🙂

  1. Bude kompletně nová budova muzea, jen to chce tak měsíc čas. S tím vyjde i oprava všech problémů, o kterých zatím vím. A to je o 10km/h vyšší limit v Horní Lipové, zdvojený most na výjezdu z Ostružné a nakloněná kolej na zhlaví v Ostružné.

  1. Quick Drive je a měl by být funkční pro všechny stanice. Odstranil jsi poslední verzi a vybral dieslovou lokomotivu v QuickDrive záložce?

   1. Poslední verzi jsem neodstranil, ale už jsem ho našel. Musel jsem vybrat lokomotivu a dát confirm. Prazak123 říkal, že se nic mazat nemusí.

 28. paráda len hlasím mensiu chybku v horni lipove mate v kolejisty ceduli jinak bezva prace

 29. Ještě něco bych dodal starou mapu nemusíte odinttalovat smazat stačí nahradit novou mapou.

  1. Ne, nestačí. Byla kompletně změněna adresářová struktura scénářů, které nebudou fungovat správně v případě přepsání!

 30. Díky za pěknou práci na našem „moravském Semmeringu“. Z právě nově dokončeného úseku začíná být zřejmé, proč se této trati takto přezdívá. Možná to bude ještě zřejmější po dokončení vratného oblouku přes potok Staříč na druhou stranu údolí…
  Vidím, že autor již má nahrubo položenou trať přes st. Lipová lázně až téměř do st. Jeseník. Lze očekávat dokončení trati do konce letošního roku?
  Ještě mám jeden dotaz. Hra mi hlásí chybějící loko CD 754 044. Nevypátral jsem, odkud se dá tento konkrétní „Brejlovec“ stáhnout, ale mám několik jiných. Dá se ještě výše uvedený stroj někde stáhnout, nebo si mám tento požadavek „ošetřit“ náhradou za jinou loko řady 754?

  1. Patrně je to má chyba, zřejmě se jedná o zatím nevydané vozidlo. Vyměním ho za nějakého jiného brejlovce. Dokončení se očekávat určitě nedá, momentálně budu mít dost práce na pultu lokomotivy 362 pro RW, takže trať bude muset jít trochu stranou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..