Světelné stahovačky pro stavitele tratí – aktualizováno 29.12.

Společně s Kal000px jsme si pro vás připravili novou verzi podmíněných návěstí pro elektrický provoz.
Na rozdíl od původních Romanových už ale nehrozí přepínání stavu přímo před lokomotivou, nýbrž pouze na začátku scénáře.
Navíc na tyto návěsti reagují i modely (prozatím pouze 380 a 460, ale rozhodně nebráníme ostatním tvůrcům přidat kompatibilitu i do vlastních výtvorů).

Rovněž jsou v balíku obsažené i ostatní trigger pointy sloužící k přepínání NS na loko.
Tyto pointy umisťujeme tak, aby v místě stahovačky byl proti směru jízdy umístěn vždy i bod předávající loko informaci o napětí v troleji. Zároveň lze tyto body umsítit i k nepodmíněným stahovačkám, koncům trolejí, nebo vypínačkám. Použití je čistě na rozhodnutí stavitelů trati.

Markery jsou pro přehlednost označené zeleným boxem s nápisem odpovídajícího napětí v místě projíždění markeru. Marker platí vždy pouze ve směru šipky.
Každý jeden marker posílá při pojíždění ve směru šipky na hnací vozidlo zprávu „0V“, „3000V“, „15000V“, respektive „25000V“ nepodmíněně.
Světelná návěst „stáhněte sběrač“ posílá tuto zprávu rovněž, avšak v pouze v případě jejího svícení, jinak nepředává hnacímu vozidlu žádnou informaci ani v jednom směru jejího pojíždění.
Stažení zde (7z,334kB)
Objekty jsou v editoru pojmenované jako „Podminene stahovacky …“.

Jako ve všech případech, i v tomto silně doporučuji pro rozbalení archivu používat aktuální verzi programu 7Zip.

Obsah celého archivu a všechny jeho součátsti lze libovolně šířit jako součásti jiných balíků!

//EDIT 29.12.2019:
Doplněné další druhy návěstí, jmenovitě LED verze bez tyče, závěsná verze a verze se žárovkami místo LED, zároveň došlo k úpravě skriptu takovým způsobem aby podporoval Sašovy návěstidla.

3 komentáře u „Světelné stahovačky pro stavitele tratí – aktualizováno 29.12.“

  1. zdravím, mám dotaz, dají se někde sehnat návěsti: připrav se na stahovačku, stahuj sběrač a zdvihni sběrač???? budu moc rád za jakoukoliv odpověď 🙂

  2. Ahoj, stáhl jsem si tvé světelné stahovačky, všechny složky jsem vložil na správné místo do hry, ale nezobrazují se mi, pouze jsou v postranní liště s výběrem objektů a když je chci položit tak ten objekt tam není. Nevíš co s tím, popřípadě není někde nějaké readme?
    Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..