Rozmohl se nám tu takový nešvar…

…, vzhledem k tomu, že někdo opakovaně přes mé snahy nahrává moje neveřejné nedokončené projekty na internet (Ulož.to jsem úspěšně zablokoval, tak to začal nahrávat na Úschovnu. Zde jsou bohužel moje možnosti nedostatečné, jelikož Úschovna nerespektuje žádná autorská práva na dílo a ohledně ukradeného SW nereaguje) pod svým jménem jako svoje výtvory, rozhodl jsem se s okamžitou platností zastavit práce na všech projektech které jsem do současné chvíle pro TS tvořil.

Jsou jimi:

460, 131, 240, 814, 754 MSV, 451, 163, 110, 843, 842, 742 a pravdepodobně par dalších na které jsem zapomněl.

Zároveň dávám tímto souhlas nakládat s, upravovat i zveřejňovat veškeré mnou vytvořené modely, textury, skripty, blueprinty, zkrátka veškerou moji tvorbu tak jak dotyčný uzná za vhodné.

PPS: pokud by někdo chtěl převzít tenhle web, nechť se případně ozve na email. Provoz vychází zhruba na 5 tisíc ročně.

PPPS: veškeré mnou doposud vytvořené modely, skripty atp. se v nejbližší době objeví na nějakém úložišti. Každopádně je toho dost a chvíli se to bude uploadovat. Pokud by někdo náhodou chtěl pokračovat, bránit se tomu nebudu. Nebo si prostě radši jezděte s nedodělky.

PPPPS: repozitář se 460, být pravděpodobně ne zrovna aktuální – https://github.com/JachyHm/CD460

PPPPPS: málem bych zapomněl – zároveň s všemi výše popsanými kroky ukončuji rovněž veškeré práce na vývoji vlastního simulátoru, teoretického nástupce TS2020. Narozdíl od výše popsaného ale nemohu z mnoha důvodu zdrojový kód simulátoru zveřejnit.

136 komentářů u „Rozmohl se nám tu takový nešvar…“

 1. po precitani celej debaty na tvojom mieste by som sa necitil inak mozno aj horsie ale keby som vedel pomoct alebo motivovat napadlo ma ten pomer nejaky jedinci s velkym egom co ukradnute vyhlasia za svoje a komunita ktora je vdacna coraz radsej za kazdy prispevok asi aj fanusikovia, nemozes za jeho rozhodnutia, cital som rozne napady na ochranu a to co sa stalo hrozi vzdy nieco ako pravdepodobnost zasiahnutia bleskom alebo zrutenie mostu atd. ale ked sa uz take nieco stane ako sa aj stalo napadlo ma ziskat si komunitu ludi na svoju stranu, moc je v ludoch a vela vela namsmerovanych ludi na tvojej strane moze mozno nieco zmoct proti takemu jedincovi, osobne mam velmi rad 460 a netusim co s tim robit v momentalnej forme a v kosiciach posunije jedna 110 napriklad a neexistuje 110 v RW a ked som nasiel tento ze si mal zacate tak mi prislo celkom luto a ked som videl ze toho bolo este viac…

 2. Ahoj chtěl bych se zeptat jestli není někde ke stážení motorový vůz 814 řada regionova

 3. Dobrý den,
  tzn. že i práce na trati 292 už nepokračují (a pokud pokračují, autor je pořád zdenekpetrzd)?
  Děkuji

  1. ako že ja som sa strašne tešil na ten model 460 bol to moj vysnívaný model a tešil som sa na to že s nim budem jazdiť po mojich Českých mapách. 🙁

   1. Martin: Jáchym tu práci (skripty, zvuky) dělal zadarmo, pro potěšení ostatních, ne jako většina tvůrců, které jde jen o zisk. A pak se najdou zmr*i, kteří Jáchymovu nedokončenou práci zveřejňují na jistých úložištích. Logicky pak má autor chuť pokračovat dál. K tomu, co píšeš, mě taky konec jeho tvorby mrzí, ale psát, to co píšeš, může jenom debil.

     1. co ked nevie, co ked v zivote nemal „v rukach“ blender alebo vsetko ostatne co je treba,co ked v zivote sa nemal orientovat v cli a v nejakom z jazykov , co ked je nemozne najst dajaky normalny tutorial, co ked nema cas a nervy si hodiny zistovat co a ako my byt…
      nezahrniem tu druhu opacnu cast lebo to si uz pokryl ty
      ked tak hadam ze ty to vies robit, co mu nepomozes/neoboznamis ho aby aj on vedel porabat, podla toho ze si sa dostal k tomuto foru a je ti jedno ze nedokoncene, alebo ti to je jedno a len ces nap*covat na dakoho kto sa tesil na daco a nemoze za to ze dajaky ini k_ti davali na uloziska, a co ma trz robit ked je pravda co som napisal vyssie (mozno ano mozno nie, 50:50 ig)
      trz bud mudry, mas na to priestor (nesnazim sa ta urazit, snazim sa ti „otvorit oci“)
      +btw ked napises meno a [:] tak to znamena citaciu (text „su slova“ osoby ktorej meno je uvedene pred [:])

    1. Otázka je, ako sa k tomu dostali tí, čo to zverejnili. Základnou podmienkou je, keď niečo robím, že ďalšie nikomu nepošlem, ak sa to dostane na verejnosť.

 4. Troufám si tvrdit, že situace by se vyřešila, kdyby se česko-slovenští tvůrci ráčili domluvit a převedli by svou tvorbu do komerční sféry. Pak by to mohlo fungovat. Vzorem budiž Rakousko-Slovinský web RSSLO (https://www.rsslo.com/), kde je veškerá jejich tvorba ke stažení zpoplatněna.
  (Část obsahu tohoto webu se navíc již objevila i na STEAMu, jako volitelná DLC pro TS202x.)
  Sám vlastním 95% jejich tvorby a nemám s tím problém. Zvlášť, když cca 2x ročně poskytují slevy 30% z veškeré tvorby. Tratě i kolejová vozidla jsou velmi kvalitní. Každý registrovaný platící zákazník obdrží při stažení jedinečný aktivační kód, který se při instalaci automaticky připojí k obsahu staženému DLC. Je potom snadno zjistitelné, kdo DLC tratě či vozidla uploadnul jinam…
  Všichni tak mohou být spokojeni – autoři obdrží odměnu a uživatelé kvalitní produkt.
  Jenomže to už jsme zpět u známého problému domácí CS-scény:
  Rozhádaní a hašteřiví jedinci, neschopní domluvit se na něčem společném, byť by jim to všem mělo přinést užitek. A pak se ještě diví, že někdo krade jejich práci.
  Přitom 10 let starému TrainSimulatoru ještě stále nezvoní hrana, pořád je tu prostor pro tvorbu. Zvláště, když jeho potenciální nástupce TSW či TSW2, nesplnil očekávání 3. stran tvůrců (ani veřejnosti). Nemá ani nebude mít možnost nějakého vkládání vlastních modelů či tratí. Tím je to dané.
  Česko/Slovenští autoři tak opakovaně zahazují svou příležitost.

  1. Nic proti ale zrovna s RSSLO jsi si docela naběhl.
   RSSLO prodává/prodávalo ukradené modely jiných autorů bez jejich vědomí. Pár let zpátky se to řešilo s jedním jejich nejmenovaným modelem. Jestli ho stáhli nebo ne nevím.

   Ad. zpoplatnění modelu.
   Nevím jak ostatní (o čemž začínám do jisté míry pochybovat), ale já jsem modely dělal vždycky proto, že mě to bavilo a proto, že jsem byl rád když jimi potěším někoho jiného. Mám několik jiných ať už více, či méně stabilních příjmů a rozhodně jsem nikdy nechtěl (a dodnes jsem zásadně proti) rýžovat peníze buď na lidech kteří si to opravdu dovolit nemůžou, nebo prostě peníze za fiktivní modely do hry utrácet nechtějí. Samozřejmě ocením donate od člověka co si to může dovolit a zaplatí mi třeba „pár piv“. Ale jakkoli jsem nad tím trávil tisíce a tisíce hodin, nikdy ne proto abych z toho měl nějaký příjem.

   A ad. to poslední, stejně jako v případě RSSLO, ochrana která opravdu model nějakým způsobem ochrání v prostředí RailWorks neexistuje. Nebudu nijak škodit autorům kteří se rozhodli zavést jinou politiku než kterou prosazuji já a tedy nebudu prozrazovat konkrétní technické detaily, ale veškeré stávající ochrany modelů jsou více či méně pouze na oko. Samotný model, stejně jako jeho nelicencované používání nijak ochránit nelze, budiž tomu důkazem fakt, že zrovna výše zmíněné modely od RSSLO se většinou ještě v den vydání objeví na jistých Warrez fórech.
   Lze tomu ovšem zabránit právně, což jsem samozřejmě udělal jasným stanovením licenčních podmínek tady na webu. Bohužel někteří jedinci se neštítí ani toho a z orgánů činných v trestním řízení nikoho takové „maličkosti“ nezajímají.
   Jistě je řešením udělat z toho komerční projekt s mnohastatisícovými obraty, ale i tak se proti internetovému pirátství velice těžko bojuje, nehledě na morální důvody proč to tak neřešit zmíněné výše.

    1. Co přesně „dát dohromady s Dominikem“?
     Jestli myslíš spolupráci na modelech, tak věř že s ním spolupracuju víceméně od samého začátku našich modelů do TS.
     A nechci kecat, ale jsem si téměř jistý že na každém jeho doposud vydaném modelu je alespoň kus i mojí práce. Stejně tak na každém mnou vydaném addonu má zásluhu on.

   1. Naběhl… – a proč? Chtěl jsem uvést poměrně funkční příklad od sousedů, kteří nám nejsou až tak vzdáleni.
    Jestli měli v minulosti nějaký malér – nevím, neřeším. Za poslední tři roky, co od nich nakupuji, jsem nic nezaznamenal. Vše co tam měli v roce 2017, tam mají i nyní. Plus přibylo vícero dalších DLC.
    Můžeš (jen tak pro zajímavost) ten výše „nejmenovaný“ model upřesnit?
    Samozřejmě vím, že se dá lecjaký obsah získat na warezu zdarma, dokonce i samotné TS20xx. I to, že ochrana DLC se dá obejít a jak. Ale o tom se zde nemá cenu rozepisovat. Já jsem ale šel legální cestou, protože jsem chtěl podpořit kvalitní tvorbu těch autorů, kteří si své práce cení.
    Tvůj postoj ale moc nechápu, promiň. Na jedné straně uvádíš, že Ti o peníze nejde, že tvoříš pouze pro radost svou, případně pro radost svých odběratelů, co si modely nemohou dovolit kupovat…
    Fajn, to Ti šlo skvěle, všechna čest.
    Ovšem na druhé straně se cítíš dotčen, že ti Tvou práci (kterou poskytuješ zdarma) někdo nějak zcizil. (Otázkou je, jak se k ní dostal, když tvrdíš, že nebyla dokončena. To ale nechci hodnotit.)
    Pokud ti jde jedině o Tvé jméno, tak to ti přece nikdo ukrást nemůže, pakliže jej pevně připojíš ke svému výtvoru. A i kdyby přece, pravda se nakonec stejně ukáže, je to její přirozená vlastnost, víš?
    Uvedu ještě jeden příklad:
    Když záměrně ponechám nějakou svou věc na ulici jenom tak (byť bych na ni napsal své jméno s poznámkou, že tu věc lze používat pouze s mým souhlasem), mohu se pak divit, že ji někdo zvedne, používá, či ji přemístí někam jinam? NE, nemohu! Lidé jsou prostě takoví ve své nejvnitřnější povaze. Když je něco zadarmo a dostupné, tak se domnívají, že je to bezcenné – a tudíž s tím mohou nakládat dle své libosti. Výjimky samozřejmě existují. Věř mi, že vím co píšu, mám s tím mnohaletou zkušenost. Může se nám to nelíbit, ale to je tak asi všechno.
    Zkrátka – spatřuji ve Tvém jednání zásadní rozpor. Ten je vysvětlitelný pouze tím, že to co uvádíš jako příčinu Tvé rezignace, je pouze ZÁSTUPNÝ důvod. Nechtěl bys svým fanouškům a abonentům oznámit ten pravý?
    Každý má po čase právo na únavu, změnu životního stylu, svých cílů, zájmů, apod.
    Určitě by Ti to nikdo neměl za zlé, a bylo by to i poctivější.
    Přeji Ti mnoho úspěchů v další (jiné) činnosti.

    1. Promiň, ale inkasování peněz za cizí práci opravdu neberu jako funkční příklad.

     Já jsem ale šel legální cestou, protože jsem chtěl podpořit kvalitní tvorbu těch autorů, kteří si své práce cení.

     No právě. Ten kdo chce svého „oblíbeného“ autora podpořit to může udělat stejně i pokud je model zdarma ke stažení. Kdo nechce, neudělá to ani tak a bude ho shánět někde po Warezu.

     Ovšem na druhé straně se cítíš dotčen, že ti Tvou práci (kterou poskytuješ zdarma) někdo nějak zcizil. (Otázkou je, jak se k ní dostal, když tvrdíš, že nebyla dokončena. To ale nechci hodnotit.)

     Ono je to ve finále hrozně jednoduché. Já opravdu tvořím jenom proto že mě to baví a proto, že jsem rád když vidím i ostatní jak je to baví. Jenže stejně tak já, jako i ti ostatní o tohle přijdeme když se najde nějaká osoba která zveřejní nedokončený model svým jménem. Jednak proto, že model obsahuje hromady chyb, takže si ho ani nikdo pořádně neužije, uvidí že to nemá cenu a další aktualizace, případně jiné modely už ani nestahuje.
     Já jsem několika modely nastavil v CZ/SK scéně co se skriptu týče poměrně vysokou laťku a neměl jsem v plánu ji snižovat. A přiznejme si narovinu, model kterého je půlka, pořádně nejezdí a nedělá zvuky je hluboko pod touhle laťkou. Takový model prostě veřejnost vůbec spatřit nemá. Ovšem na druhou stranu je potřeba i takový model průběžně testovat. Proto ho mělo několik mnou vybraných lidí, většinou reální strojvedoucí, případně jiní zkušení lidé v oboru, kteří jsou schopni takový model zhodnotit a konstruktivně zkritizovat. Zároveň ho mívalo na testy pár „obyčejných“ hráčů, protože existuje spousta chyb které lze vyvolat např. nesprávnou manipulací, kterou z většiny reální strojvedoucí ani nezkouší.
     To že jsem si vybral špatně a jeden z nich se rozhodl šířit takhle nedokončený model dál, to že se potom našel další člověk, který ho dokonce publikoval jako svoji betaverzi, to považuji za svoje osobní selhání a to je taky důvod proč jsem s jakoukoli tvorbou nadobro skončil.
     Žádný rozpor v tom není. Tvořil jsem pro potěchu svoji i ostatních, kterou někdo sprostě zkazil tím, že vydal brak na který se obrovská hromada jezdičů těšila v úplně jiné kvalitě.
     Proti libovolnému nakládání nemám v zásadě nic, ostatně veškerá moje DOKONČENÁ tvorba je dostupná buď tady, nebo na GitHubu pod jednou z nejbenevolentnějších licencí vůbec a to MIT, která dovoluje s dílem nakládat jak uživatel uzná za vhodné. Ale pod jednou podmínkou. Že budu někde uveden jako původní autor. A to se v tomhle případě nestalo.

     PS: změna zájmů ani ničeho jiného neproběhla a ani ji neplánuju, nadále dělám co mě baví, jenom prostě s jinou komunitou, která je schopna respektovat určitá pravidla 🙂

     1. Díky za Tvé vysvětlení. Jenom by mě pořád zajímalo (když už jsi to nakousl), o co tam v případě toho RSSLO šlo. Už jenom proto, že od nich hodlám odebírat i nadále – horské tratě jsou moje velké hobby a Rakousko je hodně blízké i z osobních důvodů.

     2. PS: ještě jedna věc – možná to bude zbytečné nošení dříví do lesa, ale měl bych malou radu:
      Pokud se budeš i nadále věnovat nějaké tvorbě, a budeš poskytovat svou práci k otestování různým lidem, učiň si jedno bezpečnostní opatření:
      Před závěrečným zkompilováním modelu vlož někde do programu nenápadnou značku, třebas číslo, jež na chování modelu nebude mít žádný vliv. Do každého poskytnutého modelu jinou (jiné číslo). Poznač si, komu co dáváš. No – a pokud se Ti náhodou opět stane, že něco od někoho „unikne“, stačí si tento uniklý model rozkompilovat metodou reverzního inženýrství (jistě tu možnost máš) – a budeš vědět. Pokud tedy budeš chtít. Někdy je lepší nevědět…

     3. Ad. RSSLO, był to model lokomotivy a koukám že v Eshopu ho mají pořád. Tak se zřejmě nějak dohodli s původním autorem.

      Ad. ta ochrana, ne nadarmo jsem měl pro testery stránku kam se pro stažení přihlašovalo Google účtem 🙃

     4. Jáchyme, mohl bych se prosím přidat do Tvé komunity? Kdyžtak mě kontaktuj na mail 🙂

   2. muzu se zeptat ja nemuzu stahnout cd 460 protoze tam neni soubor rwp jestli bys mi mohl poradit

     1. jak to mám exportovat aby mi ta 460 fungovala ve hře

   3. JachyHm, zaciman ta obdivovat, suhlasim s tebou (toti daktori uz musia byt riadni idiot aby piratovali freeware projekty ked je mozne aby boli public)
    prosim by si ma vedel/mohol naucit robit modely do railworks? rad by som sa naucil

 5. Ako veľký chceš donate aby si pokračoval? 🙂

  1. Dokonáno jest. Někdo tady má i po takové době problém s pochopením jasného textu.

  2. Ak by si chcel aby pokračoval, myslím, že by mu stačilo nejakých 60 tisíc Kč čistého mesačne.

 6. To mě velice mrzí :(, je to velká škoda. Chtěl bych ti moc poděkovat za ty modely, které si pro nás vytvořil. RESPEKT !!!

 7. Pánové je to škoda modely máte nejlepší a díky blbečkům co neuměj počkat žádný už nebudou fak dík tomu dotyčnýmu bych nakopal do prdele fak

 8. Adam Stahl, je dobře, že tam není nic pro truhlíky, co si neumí přečíst základní informace.

  1. Já to pochopil tak, že se tím dají posílat velké soubory, které se nevejdou na E-mail. 🤷‍♂️

 9. Skončit se vším a na všechno se vysrat je to nejjednodušší, co můžete udělat… Jak funguje vůbec ta úschovna? Otevřel jsem to a nikde něco jako ,,hledat“ jako je na ulož to tam není.

 10. Že by na tom novém webu mohlo být nějaké „zabezpečení“ souborů např. nějaké heslo.

 11. Je smutné, že kvůli jednomu hlupákovi přijdeme snad o nejlepší modely co vůbec byly vytvořené. Napadlo mě skončit na tomhle webu a začít vydávat modely na novém webu.

   1. Že by na tom novém webu mohlo být nějaké „zabezpečení“ souborů např. nějaké heslo.

  1. Ad Návrh. Ty tady něco poskytuješ, že tu chceš skončit? Kterýpak z těch autorů ty jsi, že se tu neprezentuješ svým autorským jménem, ale nějakým výštěkem „Návrh”? Nikdo ti nebude bránit ve vydávání modelů na novém webu, pokud budou tvoje.

 12. Môžem sa spýtať, kedy približne budú vydané tie spomínané nedorobené modely? Ďakujem za info

  1. Nebudou. Ani jeden z mnou používaných autorů si nepřeje aby jeho modely byly kdekoli zveřejněné.
   Maximálně můžu zveřejnit zbytek, tj. blueprinty, zvuky, atp.. pokud bude zájem.

 13. Posledné dva príspevky predo mnou napíšu buď len blbci alebo detičky, čo ešte nemajú dozretý mozoček… Pane Bože.

  1. Dobře. Klidně ho zruším.
   Ale spolu s ním zmizí i všechny downloady.
   Nechci totiž nikomu kdo se teprve teď rozhodne něco stáhnout upírat možnost komukoli z nás poslat donate.

   1. Nevšímaj si sprosté pripomienky. Skús zapracovať do svojich modelov tie spomínané skripty, a pokračuj v práci. Kvôli par blbcom predsa nebudeš trestať ostatných.

  1. Neumíš číst nebo nechápeš textu psanému? Nebo jsi prostě debil? Jasně je psané, že autor s tvorbou skončil. Tak je snad logické, že nic dělat nebude. DEBILE!

 14. Zdravím Jáchyme,
  mám pro Vás možnost, jak vyřešit problémy nezveřejněnými modely s testovacím skriptem, které se dostalo mimo testery. Na začátku vydávat modely s defaultním skriptem (např. na stránkách Pikku, řada 181 a 183), pak časem aktualizovat model s skriptem kterou jste spokojen.

  1. Co to je za slátaninu?! Máš problém s chápáním jednoduchého psaného textu a druhý se sestavením smysluplné věty. Jáchym nemá problém a umístěním downloadů, prostředků má na to dostatek. Problém je s chováním blbců.

   1. Děkuji za komentář. S mojí češtinou není zrovna silná stránka, ale snažím se. To je škoda, že to zabalil. Aspoň jsem to zkusil navrhnout, jestli si to rozmyslel s skriptování.

 15. Napadlo mne možné řešení problému, někde do kódu by se schovalo nějaké číslo/kód ap., který by byl pro každého testera jiný, tak by se pak dalo poznalo kdo to uploadnul. Sice by to přidalo trochu práce ale myslím že problém by to vyřešilo. Asi by na to šel napsat i nějaký skript

   1. Myslíš si že testeři kteří zvládnout ten mod leda tak nahrát něco na uložto budou hledat někdo v kodu nějaký random čísla ? Navíc kdyby o tom věděli tak by je to odradilo 😉

 16. Nechápu, jak se nedokončené modely mohli jen tak z počítače vydat na net… To jste musel, ale ty nedokončené modely (814, 742, 460, 240 atd.) někomu poslat. A ten to pak musel někam zveřejnit, nebo to musel poslat někomu, kdo by to poslal třeba někomu, kterej by to třeba zase přeposlal ňákýmu individu a to, to pak zveřejnilo. Zná tu někdo to ruské přísloví ,,důvěřuj, ale prověřuj“? Já by rozhodně nikomu nedokončenou práci nikomu neposílal, nebo to bylo úplně jinak? Nic jiného mě nenapadá, no každopádně je to škoda, přišli jsme o půlku všech budoucích modelů do Railworks. Teď se jedině modlit, aby to někdo převzal, nebo se omluvil autorovi a nebo počkat až autor vychladne. :-/

  1. Když tak budu rád, když mi to někdo vysvětlí, jak se ty nedodělané modely dostaly na internet, nepohybuju se v tomto oboru.

  1. Základ zvuků, prakticky celý skript. Model je od Honzy Hájka, kabina rovněž, nějaké úpravy dělal Dominick. Každopádně posledního půl roku to víceméně čekalo na nový exteriérový model od O. Janiše.

  2. 460 chybí detaily ve skriptu a exteriérový model vloženého vozu, 131 je „hotová“ ale měl jsem nějaké bugfixy, které jsem chtěl vydat s novými skiny, 240 je pojízdná, skript nemá. Model je Smejkiho, kabina Dominicka, blueprint a zvuky jsem dělal já. 814 je na tom podobně, kabina je Dominicka, model Smejki, jezdí to, kouří to, zvuky nemá. 754 MSV je Ondry Janiše, kabina Dominick. Skriptově hotová trakce a brzdy, chybí displeje a řízení. Zvuky nejsou. 451 modelově hotová, vč. kabiny. Model Smejki, kabina Dominick. Skript ze 460, chybí předělat rozdíly. Zvuky nejsou. 163 model hotový – Smejki, kabina Dominick – hotová. Skript rozepsaný, zvuky nejsou. 110 má exteriérový model, kabina není, skript není, zvuky nejsou. 843 – exteriérový model hotový – Silv3r, kabina zatím není, skript rozepsaný, zvuky nahraný, nezpracovaný. 842 podobně jako 843. Model je Jirky. 742 jsem psal v komentáři výše.
   Zkusím to všechno nějak po domluvě s autorama modelů nahrát na Git, nebo někam k případnému dodělání.

 17. Zdravím ťa jachym chcel by som prvorade poďakovať za tvoje modely ktoré si vytvoril,jazdilo sa s nimi parádne uznávam tvoj čas ktorý si venoval do RW a je mi ľúto že sa v našej „komunite“ objavia ľudia ktorí posielajú nepovelene addons. Druhá vec kvôli ktorej píšem začal som si robiť tiež svoje modely resp.sa snažím 😂. Tvoje modely ktoré si nedorobil,napísal si že ich dáš do nejakého ulozišta prosím ťa kam ich chceš umiestniť chcel by som si keď tak dorobiť tvoju prácu ak sa mi to podarí 😂😂. Vopred ďakujem za odpoveď prajem pekný deň 😉

  1. Nič proti, ale ak len začínaš, tak ich určite nedorobíš tak, ako si predstavuješ… To trvá veľmi dlhý čas, kým sa dostaneš tam, kde je Jáchym v skriptovaní. A hlavne – Jáchym nie je modelár, tie modely robil vždy niekto iný.

  1. Nie, to si asi nemyslí. Ale RW komunita to určite pocíti… Kvalitná tvorba len tak na strome nerastie, s tým sa treba trápiť. To ale kindermafii nič nehovorí, budú jazdiť aj s hovnom, hlavne že sa môže pochváliť.

 18. Ve výsledku, divíš se?

  Komunita kolem Railworks je jedna z nejhorších herních komunit vůbec. Drtivá většina autorů jsou neskuteční pokrytci, kteří si užívají pozornost a jsou šťastní, když mohou napsat „tento model/mapa/objekt není veřejný a nepošlu ti ho“…

  Modely, mapy, skiny a všechno možné je neveřejné, koluje pouze mezi hrstkou vybraných.

  Kdyby to tak zůstalo, tak nevidím problém. Problém je v tom, že autoři všem cpou screeny, videa z jejich neveřejných modelů, map, aby následně hrdě mohli napsat že toto není veřejné.

  Proč? Buď si chci vytvořit model pro sebe, tak nechám vše u sebe. Nebo chci vytvořit model pro veřejnost, tak ho zveřejním. Pak je tu možnost třetí, že zveřejňuju screeny a model následně nevydám. Užívám si pak pozornost prosících lidí, kteří chtějí mou tvorbu.

  Sám jsem byl dlouhá léta tvůrce contentu v gamingu a nedovedu si ani omylem představit, že bych se choval podobně… Buď to dělám pro sebe a nebo pro lidi.

  Neobhajuji člověka, který tvůj obsah rozšířil, jen si myslím, že to je očekávatelná reakce vzhledem k tomu, jak svou tvorbu (ne) zveřejňuješ… Kdyby bylo všechno veřejné, tak toto teď vůbec nemusíš řešit, jenže to by asi nebylo ono, viď?

  Ono to celé podtrhuje ta reakce „končím se vším“. To opravdu tak sebevědomého autora rozhodí, že mu zveřejní pár přísně tajných a životních prací? Nebo jen chceš, aby tě lidi prosili, abys se svou prací nekončil. Po bububu divadle následně oznámíš že se svou prací budeš pokračovat, ale bude jen pro pár vybraných jedinců, kteří ti složí krev jednorožce a budou tě uctívat dnem i nocí?

  1. a) nevím sice v jakém přesně „gamingu“ si dělal, ale v RW je vytvoření samotného modelu tou nejkratší části ze všech. Pak nastane část programování, což je jako napsat celou vlastní hru. A ta zabere největší část času stráveného na modelu, jakkoli vlastně není vůbec vidět. A věř že jsou to stovky až tisíce hodin času zkoušení, ladění, beznaděje, znovu zkoušení, úprav kódu atp…
   A za b) přesně to co ty popisuje s je důvod proč jsem s tím sekl. Prostě nelze tvořit tak aby už v průběhu tvorby byl model veřejný. A ten průběh tvorby může trvat klidně i několik let, viz. 460, která stále není (a ani nebude) dokončena. Takže je menší zlo netvořit vůbec, než aby si pak někdo stěžoval že model už rok jezdí, ale pořád není veřejný. Tak to prostě je.
   A btw. myslím si že zrovna já nepatřím mezi tu část tvůrců co všude cpou screeny. Za celou dobu tvorby 131 jsem vydal dvě videa. Jedno prezentační a druhé jako manuál v den vydání. Nejinak tomu bylo i v případě 380.
   Trochu jiný případ je 460, tam je těch videí sice trochu víc, ale prostě jsem pořád nebyl spokojený se svým výsledkem a nechci na veřejnosti publikovat dílo za které bych se musel stydět. Toť vše.

  2. Re: Nešvar
   „Komunita kolem Railworks je jedna z nejhorších herních komunit vůbec. Drtivá většina autorů jsou neskuteční pokrytci, kteří si užívají pozornost a jsou šťastní, když mohou napsat „tento model/mapa/objekt není veřejný a nepošlu ti ho“…“

   Prosim tě, a kde si to vzal? Já jsem se teda s ničím takovým nesetkal! Kluci se se mnou vždycky podělili o své tratě nebo objekty když jsem je požádal. Když je nějaký model v testu tak o něj nežebrám ale čekám až vyjde a když nevyjde tak se nedá nic dělat. Tak to prostě je. A že kluci si modely drží jen mezi sebou? Nedivím se, protože jsou mezi námi lidmi (zmrdi ) který jen zneužívají dobroty a přivlastňují si něco co neni jejich. Nedivím se že i v cizině se o čechách mluví jako o národu zlodějů a vychcánků! Ono v tomhle ohledu se totiž po několika století v téhle zemi nic nezměnilo.:-)))))

   JachyHm, měl by si to opravdu překousnout jak tu někteří příznivci píší a pokračovat dál i kdyby na jiných stránkách. Ono opravdu v životě platí že na každou svini se vaří kotel a on se hodně spálí!

   1. Re: Dragonnapsal 1.9.2020 (19:59)
    Chudák češťyn!
    WEB odhalil, co se dalo dříve sotva tušit. Kolik je v téhle zemi debilů a blbečků, kteří nezvládají správně ani gramatiku základní školy, což je základní komunikační prostředek ke správnému vyjádření a chápání sdělení.
    Navzdory dost jasnému Jáchymovu sdělení se stále i po tak dlouhé době ozývají méně chápaví a vyzývají různou formou s různým počtem hrubých gramatických chyb k pokračování v ukončené činnosti.
    Nepobrali, nepobírají a nebudou pobírat ani v budoucnu. Takové kvantum blbců bylo v minulosti, je nyní i do budoucna odsouzeno k zániku.

    1. Pochopil jsem až moc dobře neboj se nic! Psal jsem aby své rozhodnutí přehodnotil a pokračoval dál na což mam právo.
     Omlouvám se za své dys- které nehodlam skrývat Adolfe!

     1. Re: Dragon
      dys- je neomluvitelné. Jedná se pouze o výmluvu pro líný mozek.

 19. Jáchyme, moc děkujeme za všechnu práci do simulátoru. Ještě bych se rád zeptal kam mám nainstalovat tu 460? Velké díky.

  1. 460 tak jak je zveřejněná v aktuálním stavu na GitHubu nainstalovatelná, případně hratelná není. Bude se muset najít někdo kdo ji dokončí.

 20. Prosím, neukončuj tvorbu!! Velmi ti fandím, tvojí trpělivosti při tvorbě, tvojí pracovitosti zkrátka celé síle, kterou jsi do toho vložil. Díky tobě jsou na světě modely, jako např. ŽSSKC 131 nebo ČD 380 a mají kus tvé duše, kterou jsi do nich vložil. Myslím, že toto by se dalo vyřešit i jinak a ne ukončit tvorbu atd… Věřím, že toto se dá zvládnout jinak, hrozně si tvé práce vážím a nerad bych, kdyby jsi přestal do TS tvořit ČeskoSlovenské a i jiné addony. A pokud s tvorbou a vším opravdu končíš, tak ti chci hrozně moc poděkovat za všechny tebou vytvořené modely do TS 201x a jiné addony, opravdu jsou perfektně provedené a je mi moc líto, že už další tvoje krásné modely se v TS CZ/SK komunitě neobjeví… Patří ti velká pochvala a velké díky za všechnu tvojí snahu, trpělivost a pracovitost při tvorbě, SBOHEM JÁCHYME HURTÍKU!!!!!!!!!!!!!!!!

 21. Souhlasím se všemi komenty od přispěvatelů výše. Těžko něco dodat, pro CS scénu trainsimulátoru je to bezpochyby ztráta. Ale asi ses již pevně rozhodl…
  Ještě bych měl dotaz ohledně posledního odstavce tvé zprávy, týkající se případného nástupce TS2020:
  – znamená to, že takový simulátor bude vyvíjet někdo jiný?
  – anebo se ukázalo, že tento cíl je příliš velikým soustem, a tudíž individuálně nemá cenu dál pokračovat?
  Každopádně je i toto smutná zpráva, zvlášť poté, co se definitivně ukázalo, že TSW byl cestou do slepé uličky, a ani budoucí TSW-2 nebude mít kdysi avizovaný editor, multiplayer, apod…

  1. Ad. simulator.
   Z několika důvodu Jak už jsem psal výše bohužel nemůžu projekt sdílet s někým jiným, každopádně jakkoli chybělo k dokončení ještě spousta, nemyslím si že to byl nereálný projekt. Každopádně po tomhle už opravdu nemám chuť na něm pracovat. Nebudu trávit stovky a tisíce hodin ze svého volného času nad něčím, aby pak přišlo podobné individuum a simulátor prohlašovalo za svoji práci.
   Ne, díky.

 22. Ahoj Jáchyme je mi velmi líto
  Že jsi přestal
  Hodně mě mrzí ta 814,460,240
  Hrozně moc jsem se na tito 3 vlaky
  Těsil. Z těch hloupých blbecku
  Si nic nedělej.
  Já být tebou ještě bych to zvážil

 23. Ve mi to veľmy lúto. Naozaj by som bol rád ak by sa to dalo neako vyriešit. Payware modely a aktivovací skript napríklad, tak to robí RWA. Bez serioveho cisla nic nejde. Rozhodne to preboha neháč do koša. Daj tomu cas. Osobne rozmyslam aj o trestnom oznameni. V podmienkach to mas napisane tak mozno by sa to dalo vyuzit.

 24. K tomu snad ani není, co dodat… ;-( Někteří lidi byli, jsou a zůstanou debilama, kreténama, a bůhví, čím ještě. Nehledě na to, že jim je 8-10 let. To jsem dostal teda pěknej dárek za vysvědčení… 🙁

 25. Jachyhme , vaše tvorba je super , mnohdy si připadám jako kdybych doopravdy seděl na stanovišti , velmi jste mě v tomto směru motivoval , abych vytvořil vlastní

 26. JachyHme,to chce“klid a nohy v teple“.Seš jestě mladej a máš horkou hlavu.Nech to uležet.Po čase,až vychladneš,to uvidíš „z jinýho úhlu“,pak by ti to mohlo bejt líto,žes to zahodil.
  Věř mi,když jsem bejval mladej,taky jsem byl horká gebule,ale dneska,když mám pár prdů do padesátky,už vím,že nemá cenu hnedle házet kulomet do kukuřice….
  Starý chlapi,co jezdili po světě,vždycky říkali,že Asie začíná za Břeclaví. …co čekat od aziata…
  Bav se s lidma,kteří ti stojí „zato“…. 🙂

 27. Nevím, ale plochybuju, že jsem sám koho se tato zpráva velice dotkla u srdce. Jáchymovi projekty byly naprosto božské a velmi mě mrzí, že jsou mezi námi takoví, kteří zneužili Jáchymovy služby. Pokud vydá veškeré své modely (i nedodelane) rozhodně mu za ně pošlu financí dar, ne jen za ty modely, ale i za celou jeho objetavou práci. Klobouk dolů. Každopádně má Jáchym moje plné pochopení pro to co se rozhodl, udělal bych nejspíše to samé. Několik měsíců se smolit z modelem, aby odpovídal realitě a pak se najde ****, který to ukradne a veřejně šíří dál. Tohle je smutný okamžik

 28. Jachyme,
  není nějaká možnost proti takovým idiotům udělat nějaké opatření? Já bych osobně neměl problém za ty modely zaplatit, už jen z důvodu, že ty modely jsou propracované a jsou na jiné úrovni, než modely a addony na steamu (a že tam chtějí někdy pálky za ně) a nejen tvoje modely. Myslím, že s tím bude hodně lidí souhlasit. A taky by si pak tím mohli tihle magoři narazit i hubu. Když chtějí mít nedodělaný model tak ať mají. Ostatní, když budou chtít, tak si ho mohou pak zaplatit a mít už hotový a byla by to čistě jejich volba. A už tu bylo hodně debat na zpoplatnění a nikdo s tím problémy moc neměl.

  1. Myslel jsem si že je – není. Bohužel. Ať jsem se snažil sebevíc, stejně to někdo „ven“ poslal…

   1. Napadlo mě, co tam dát heslo, které získají pouze z Tvé stránky, trošku se věnuji programování, tak bych nějaký takový generátor sehnal, svým způsobem by to bylo něco jako licenční klíč, který by získali jen a pouze se stažením z téhle stránky, kdyžtak mi napiš email a nějak se domluvíme a začnu na tom pracovat, předem říkám, že za to nic nechci, mou odměnou jsou Tvé skvěle propracované modely, které jsi zatím vydal.

    1. Nápad je to pěkný, bohužel LUA nemá prakticky žádné funkce kterými by se dala taková věc realizovat. Apropo takové zabezpečení 460 měla. Na GitHubu jsou vidět jeho pozůstatky.

 29. Škoda že v dnešní době soubory nelze nějak zabezpečit proti uploadu na jíne stránky nebo něco, to je asi nemožné. Jinak dík za to co jsi pro railworks komunitu udělal. Doufám že svoje skvěle modelářske schopnosti ještě někde využiješ. Ať se daří.

  1. Modelářské schopnosti sotva, neboť modelovat neumím. Veškeré mnou zpracované modely jsou prací někoho jiného. Já pracoval čistě na skriptech, případně zvucích.

 30. Pripájam sa k predošlému komentáru…. Myslím si, že sa to dá vyriešiť aj tak, že by sa s dotyčnými dalo dohodnúť na tom, aby to prestalo a už sa to neopakovalo…určite nie je riešenie, že kvôli pár jednotlivcom na to teraz doplatia všetci….

   1. Bola by to veľká škoda keby sa všetko hodilo do koša…už to bolo aj s Romanom kde tiež kopa rozpracovaných vecí skončila v koši….lenže tieto modely vidie%t, že majú kvalitu na úplne inom leveli…osobne fakt ZSSKC 131 to bol ozaj „splnený sen“, že som sa mohol previezť z Ostravy do Čadce konečne s mašinou, ktorá tam patrí….vôbec jazdí sa s tým asi najpohodlnejšie zo všetkých československých modelov a bola by veľká škoda keby ostatné veci skončili na smetisku dejín kvôli tomuto….skús tú skupinu nahlásiť na fb, vymažú ju a bude po probléme 🙂

   2. Já jsem osobně též v té skupině ale nestačím se divit co dělá ten ztap motors dělá,je škoda že chcete skončit s tvorbou modelu,je to velká škoda vaše modely mám strašně rád strašně jsem se těšil na msv 754 a podobně,mrzí mě to,měla by se komunita rw nějak domluvit a dát se dohromady proti tomu člověku ,nebo hrozí že se do TS přestanou dělat propracované modely.

    1. Tak to naštěstí fakt nehrozí. To že přestane tvořit jeden autor neznamená „že se do TS přestanou dělat propracované modely“.
     Těch autorů co dělá „propracované modely“ je spousta a byť někteří odcházejí, jiní, noví, naopak přicházejí. 🙂

     1. To sice jo ale ty mas ty nejlepsi modely. Prosim te kdyz chces skoncit dokonci projekty ktore si vypisal a daj ich von. Vsetci budu stastny a ty budes moct skoncit s dobrym svedomim, ze si svojich fanusikov svojim koncom aj nejak obdaroval 🙂

 31. Prosím(e) Ťa, nerob to, teda rob to, co si doteraz robil. Tvoje projekty sú vynikajúce. Teraz jazdím na tvojej zverejnenej 131-ke. Práve som sa Ťa chcel spýtať, ten brzdič OBE1 sa nedá takto nastaviť aj na ostatných modeloch čo to majú (350,140,363,263,163, atď) ? V reály to takto má fungovať, niektoré polohy aretovené, niektoré nie. Vďaka

  1. To je pravda Jáchyme to nedělej kdo by to dělal ty modely tvoje modely jsou hezké a jsou výborné.

  2. Teoreticky to jde, ale vyžadovalo by to autorův zásah do skriptu, případně source skriptu. Ani jedno v případě X6X ani X5X nehrozí.

   1. Ďakujem za odpoveď. Co sa týka ukončenia prác na projektoch, dúfam že si to nemyslel vážne, ak áno, tak ber prosím Ťa ohľad na tvojich fanúšikov, na fanúšikov tvojich projektov a budeš v tom pokračovať. Je riešenie ak by boli addony platené. Nie jeden som patil aj ja, a je nás tu viac, čo by sme aj platili za addony ak je treba.

     1. Odpovědět: ibal_gin, 12345, .:, frog
      Debílku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..