Rozmohl se nám tu takový nešvar…

…, vzhledem k tomu, že někdo opakovaně přes mé snahy nahrává moje neveřejné nedokončené projekty na internet (Ulož.to jsem úspěšně zablokoval, tak to začal nahrávat na Úschovnu. Zde jsou bohužel moje možnosti nedostatečné, jelikož Úschovna nerespektuje žádná autorská práva na dílo a ohledně ukradeného SW nereaguje) pod svým jménem jako svoje výtvory, rozhodl jsem se s okamžitou platností zastavit práce na všech projektech které jsem do současné chvíle pro TS tvořil.

Jsou jimi:

460, 131, 240, 814, 754 MSV, 451, 163, 110, 843, 842, 742 a pravdepodobně par dalších na které jsem zapomněl.

Zároveň dávám tímto souhlas nakládat s, upravovat i zveřejňovat veškeré mnou vytvořené modely, textury, skripty, blueprinty, zkrátka veškerou moji tvorbu tak jak dotyčný uzná za vhodné.

PPS: pokud by někdo chtěl převzít tenhle web, nechť se případně ozve na email. Provoz vychází zhruba na 5 tisíc ročně.

PPPS: veškeré mnou doposud vytvořené modely, skripty atp. se v nejbližší době objeví na nějakém úložišti. Každopádně je toho dost a chvíli se to bude uploadovat. Pokud by někdo náhodou chtěl pokračovat, bránit se tomu nebudu. Nebo si prostě radši jezděte s nedodělky.

PPPPS: repozitář se 460, být pravděpodobně ne zrovna aktuální – https://github.com/JachyHm/CD460

PPPPPS: málem bych zapomněl – zároveň s všemi výše popsanými kroky ukončuji rovněž veškeré práce na vývoji vlastního simulátoru, teoretického nástupce TS2020. Narozdíl od výše popsaného ale nemohu z mnoha důvodu zdrojový kód simulátoru zveřejnit.

83 komentářů u „Rozmohl se nám tu takový nešvar…“

 1. Prosím(e) Ťa, nerob to, teda rob to, co si doteraz robil. Tvoje projekty sú vynikajúce. Teraz jazdím na tvojej zverejnenej 131-ke. Práve som sa Ťa chcel spýtať, ten brzdič OBE1 sa nedá takto nastaviť aj na ostatných modeloch čo to majú (350,140,363,263,163, atď) ? V reály to takto má fungovať, niektoré polohy aretovené, niektoré nie. Vďaka

  1. Teoreticky to jde, ale vyžadovalo by to autorův zásah do skriptu, případně source skriptu. Ani jedno v případě X6X ani X5X nehrozí.

   1. Ďakujem za odpoveď. Co sa týka ukončenia prác na projektoch, dúfam že si to nemyslel vážne, ak áno, tak ber prosím Ťa ohľad na tvojich fanúšikov, na fanúšikov tvojich projektov a budeš v tom pokračovať. Je riešenie ak by boli addony platené. Nie jeden som patil aj ja, a je nás tu viac, čo by sme aj platili za addony ak je treba.

 2. Pripájam sa k predošlému komentáru…. Myslím si, že sa to dá vyriešiť aj tak, že by sa s dotyčnými dalo dohodnúť na tom, aby to prestalo a už sa to neopakovalo…určite nie je riešenie, že kvôli pár jednotlivcom na to teraz doplatia všetci….

   1. Bola by to veľká škoda keby sa všetko hodilo do koša…už to bolo aj s Romanom kde tiež kopa rozpracovaných vecí skončila v koši….lenže tieto modely vidie%t, že majú kvalitu na úplne inom leveli…osobne fakt ZSSKC 131 to bol ozaj „splnený sen“, že som sa mohol previezť z Ostravy do Čadce konečne s mašinou, ktorá tam patrí….vôbec jazdí sa s tým asi najpohodlnejšie zo všetkých československých modelov a bola by veľká škoda keby ostatné veci skončili na smetisku dejín kvôli tomuto….skús tú skupinu nahlásiť na fb, vymažú ju a bude po probléme 🙂

   2. Já jsem osobně též v té skupině ale nestačím se divit co dělá ten ztap motors dělá,je škoda že chcete skončit s tvorbou modelu,je to velká škoda vaše modely mám strašně rád strašně jsem se těšil na msv 754 a podobně,mrzí mě to,měla by se komunita rw nějak domluvit a dát se dohromady proti tomu člověku ,nebo hrozí že se do TS přestanou dělat propracované modely.

    1. Tak to naštěstí fakt nehrozí. To že přestane tvořit jeden autor neznamená „že se do TS přestanou dělat propracované modely“.
     Těch autorů co dělá „propracované modely“ je spousta a byť někteří odcházejí, jiní, noví, naopak přicházejí. 🙂

     1. To sice jo ale ty mas ty nejlepsi modely. Prosim te kdyz chces skoncit dokonci projekty ktore si vypisal a daj ich von. Vsetci budu stastny a ty budes moct skoncit s dobrym svedomim, ze si svojich fanusikov svojim koncom aj nejak obdaroval 🙂

 3. Škoda že v dnešní době soubory nelze nějak zabezpečit proti uploadu na jíne stránky nebo něco, to je asi nemožné. Jinak dík za to co jsi pro railworks komunitu udělal. Doufám že svoje skvěle modelářske schopnosti ještě někde využiješ. Ať se daří.

  1. Modelářské schopnosti sotva, neboť modelovat neumím. Veškeré mnou zpracované modely jsou prací někoho jiného. Já pracoval čistě na skriptech, případně zvucích.

 4. Jachyme,
  není nějaká možnost proti takovým idiotům udělat nějaké opatření? Já bych osobně neměl problém za ty modely zaplatit, už jen z důvodu, že ty modely jsou propracované a jsou na jiné úrovni, než modely a addony na steamu (a že tam chtějí někdy pálky za ně) a nejen tvoje modely. Myslím, že s tím bude hodně lidí souhlasit. A taky by si pak tím mohli tihle magoři narazit i hubu. Když chtějí mít nedodělaný model tak ať mají. Ostatní, když budou chtít, tak si ho mohou pak zaplatit a mít už hotový a byla by to čistě jejich volba. A už tu bylo hodně debat na zpoplatnění a nikdo s tím problémy moc neměl.

  1. Myslel jsem si že je – není. Bohužel. Ať jsem se snažil sebevíc, stejně to někdo „ven“ poslal…

   1. Napadlo mě, co tam dát heslo, které získají pouze z Tvé stránky, trošku se věnuji programování, tak bych nějaký takový generátor sehnal, svým způsobem by to bylo něco jako licenční klíč, který by získali jen a pouze se stažením z téhle stránky, kdyžtak mi napiš email a nějak se domluvíme a začnu na tom pracovat, předem říkám, že za to nic nechci, mou odměnou jsou Tvé skvěle propracované modely, které jsi zatím vydal.

    1. Nápad je to pěkný, bohužel LUA nemá prakticky žádné funkce kterými by se dala taková věc realizovat. Apropo takové zabezpečení 460 měla. Na GitHubu jsou vidět jeho pozůstatky.

 5. Nevím, ale plochybuju, že jsem sám koho se tato zpráva velice dotkla u srdce. Jáchymovi projekty byly naprosto božské a velmi mě mrzí, že jsou mezi námi takoví, kteří zneužili Jáchymovy služby. Pokud vydá veškeré své modely (i nedodelane) rozhodně mu za ně pošlu financí dar, ne jen za ty modely, ale i za celou jeho objetavou práci. Klobouk dolů. Každopádně má Jáchym moje plné pochopení pro to co se rozhodl, udělal bych nejspíše to samé. Několik měsíců se smolit z modelem, aby odpovídal realitě a pak se najde ****, který to ukradne a veřejně šíří dál. Tohle je smutný okamžik

 6. JachyHme,to chce“klid a nohy v teple“.Seš jestě mladej a máš horkou hlavu.Nech to uležet.Po čase,až vychladneš,to uvidíš „z jinýho úhlu“,pak by ti to mohlo bejt líto,žes to zahodil.
  Věř mi,když jsem bejval mladej,taky jsem byl horká gebule,ale dneska,když mám pár prdů do padesátky,už vím,že nemá cenu hnedle házet kulomet do kukuřice….
  Starý chlapi,co jezdili po světě,vždycky říkali,že Asie začíná za Břeclaví. …co čekat od aziata…
  Bav se s lidma,kteří ti stojí „zato“…. 🙂

 7. Jachyhme , vaše tvorba je super , mnohdy si připadám jako kdybych doopravdy seděl na stanovišti , velmi jste mě v tomto směru motivoval , abych vytvořil vlastní

 8. K tomu snad ani není, co dodat… ;-( Někteří lidi byli, jsou a zůstanou debilama, kreténama, a bůhví, čím ještě. Nehledě na to, že jim je 8-10 let. To jsem dostal teda pěknej dárek za vysvědčení… 🙁

 9. Ve mi to veľmy lúto. Naozaj by som bol rád ak by sa to dalo neako vyriešit. Payware modely a aktivovací skript napríklad, tak to robí RWA. Bez serioveho cisla nic nejde. Rozhodne to preboha neháč do koša. Daj tomu cas. Osobne rozmyslam aj o trestnom oznameni. V podmienkach to mas napisane tak mozno by sa to dalo vyuzit.

 10. Ahoj Jáchyme je mi velmi líto
  Že jsi přestal
  Hodně mě mrzí ta 814,460,240
  Hrozně moc jsem se na tito 3 vlaky
  Těsil. Z těch hloupých blbecku
  Si nic nedělej.
  Já být tebou ještě bych to zvážil

 11. Souhlasím se všemi komenty od přispěvatelů výše. Těžko něco dodat, pro CS scénu trainsimulátoru je to bezpochyby ztráta. Ale asi ses již pevně rozhodl…
  Ještě bych měl dotaz ohledně posledního odstavce tvé zprávy, týkající se případného nástupce TS2020:
  – znamená to, že takový simulátor bude vyvíjet někdo jiný?
  – anebo se ukázalo, že tento cíl je příliš velikým soustem, a tudíž individuálně nemá cenu dál pokračovat?
  Každopádně je i toto smutná zpráva, zvlášť poté, co se definitivně ukázalo, že TSW byl cestou do slepé uličky, a ani budoucí TSW-2 nebude mít kdysi avizovaný editor, multiplayer, apod…

  1. Ad. simulator.
   Z několika důvodu Jak už jsem psal výše bohužel nemůžu projekt sdílet s někým jiným, každopádně jakkoli chybělo k dokončení ještě spousta, nemyslím si že to byl nereálný projekt. Každopádně po tomhle už opravdu nemám chuť na něm pracovat. Nebudu trávit stovky a tisíce hodin ze svého volného času nad něčím, aby pak přišlo podobné individuum a simulátor prohlašovalo za svoji práci.
   Ne, díky.

 12. Prosím, neukončuj tvorbu!! Velmi ti fandím, tvojí trpělivosti při tvorbě, tvojí pracovitosti zkrátka celé síle, kterou jsi do toho vložil. Díky tobě jsou na světě modely, jako např. ŽSSKC 131 nebo ČD 380 a mají kus tvé duše, kterou jsi do nich vložil. Myslím, že toto by se dalo vyřešit i jinak a ne ukončit tvorbu atd… Věřím, že toto se dá zvládnout jinak, hrozně si tvé práce vážím a nerad bych, kdyby jsi přestal do TS tvořit ČeskoSlovenské a i jiné addony. A pokud s tvorbou a vším opravdu končíš, tak ti chci hrozně moc poděkovat za všechny tebou vytvořené modely do TS 201x a jiné addony, opravdu jsou perfektně provedené a je mi moc líto, že už další tvoje krásné modely se v TS CZ/SK komunitě neobjeví… Patří ti velká pochvala a velké díky za všechnu tvojí snahu, trpělivost a pracovitost při tvorbě, SBOHEM JÁCHYME HURTÍKU!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Jáchyme, moc děkujeme za všechnu práci do simulátoru. Ještě bych se rád zeptal kam mám nainstalovat tu 460? Velké díky.

  1. 460 tak jak je zveřejněná v aktuálním stavu na GitHubu nainstalovatelná, případně hratelná není. Bude se muset najít někdo kdo ji dokončí.

 14. Ve výsledku, divíš se?

  Komunita kolem Railworks je jedna z nejhorších herních komunit vůbec. Drtivá většina autorů jsou neskuteční pokrytci, kteří si užívají pozornost a jsou šťastní, když mohou napsat „tento model/mapa/objekt není veřejný a nepošlu ti ho“…

  Modely, mapy, skiny a všechno možné je neveřejné, koluje pouze mezi hrstkou vybraných.

  Kdyby to tak zůstalo, tak nevidím problém. Problém je v tom, že autoři všem cpou screeny, videa z jejich neveřejných modelů, map, aby následně hrdě mohli napsat že toto není veřejné.

  Proč? Buď si chci vytvořit model pro sebe, tak nechám vše u sebe. Nebo chci vytvořit model pro veřejnost, tak ho zveřejním. Pak je tu možnost třetí, že zveřejňuju screeny a model následně nevydám. Užívám si pak pozornost prosících lidí, kteří chtějí mou tvorbu.

  Sám jsem byl dlouhá léta tvůrce contentu v gamingu a nedovedu si ani omylem představit, že bych se choval podobně… Buď to dělám pro sebe a nebo pro lidi.

  Neobhajuji člověka, který tvůj obsah rozšířil, jen si myslím, že to je očekávatelná reakce vzhledem k tomu, jak svou tvorbu (ne) zveřejňuješ… Kdyby bylo všechno veřejné, tak toto teď vůbec nemusíš řešit, jenže to by asi nebylo ono, viď?

  Ono to celé podtrhuje ta reakce „končím se vším“. To opravdu tak sebevědomého autora rozhodí, že mu zveřejní pár přísně tajných a životních prací? Nebo jen chceš, aby tě lidi prosili, abys se svou prací nekončil. Po bububu divadle následně oznámíš že se svou prací budeš pokračovat, ale bude jen pro pár vybraných jedinců, kteří ti složí krev jednorožce a budou tě uctívat dnem i nocí?

  1. a) nevím sice v jakém přesně „gamingu“ si dělal, ale v RW je vytvoření samotného modelu tou nejkratší části ze všech. Pak nastane část programování, což je jako napsat celou vlastní hru. A ta zabere největší část času stráveného na modelu, jakkoli vlastně není vůbec vidět. A věř že jsou to stovky až tisíce hodin času zkoušení, ladění, beznaděje, znovu zkoušení, úprav kódu atp…
   A za b) přesně to co ty popisuje s je důvod proč jsem s tím sekl. Prostě nelze tvořit tak aby už v průběhu tvorby byl model veřejný. A ten průběh tvorby může trvat klidně i několik let, viz. 460, která stále není (a ani nebude) dokončena. Takže je menší zlo netvořit vůbec, než aby si pak někdo stěžoval že model už rok jezdí, ale pořád není veřejný. Tak to prostě je.
   A btw. myslím si že zrovna já nepatřím mezi tu část tvůrců co všude cpou screeny. Za celou dobu tvorby 131 jsem vydal dvě videa. Jedno prezentační a druhé jako manuál v den vydání. Nejinak tomu bylo i v případě 380.
   Trochu jiný případ je 460, tam je těch videí sice trochu víc, ale prostě jsem pořád nebyl spokojený se svým výsledkem a nechci na veřejnosti publikovat dílo za které bych se musel stydět. Toť vše.

  2. Re: Nešvar
   „Komunita kolem Railworks je jedna z nejhorších herních komunit vůbec. Drtivá většina autorů jsou neskuteční pokrytci, kteří si užívají pozornost a jsou šťastní, když mohou napsat „tento model/mapa/objekt není veřejný a nepošlu ti ho“…“

   Prosim tě, a kde si to vzal? Já jsem se teda s ničím takovým nesetkal! Kluci se se mnou vždycky podělili o své tratě nebo objekty když jsem je požádal. Když je nějaký model v testu tak o něj nežebrám ale čekám až vyjde a když nevyjde tak se nedá nic dělat. Tak to prostě je. A že kluci si modely drží jen mezi sebou? Nedivím se, protože jsou mezi námi lidmi (zmrdi ) který jen zneužívají dobroty a přivlastňují si něco co neni jejich. Nedivím se že i v cizině se o čechách mluví jako o národu zlodějů a vychcánků! Ono v tomhle ohledu se totiž po několika století v téhle zemi nic nezměnilo.:-)))))

   JachyHm, měl by si to opravdu překousnout jak tu někteří příznivci píší a pokračovat dál i kdyby na jiných stránkách. Ono opravdu v životě platí že na každou svini se vaří kotel a on se hodně spálí!

   1. Re: Dragonnapsal 1.9.2020 (19:59)
    Chudák češťyn!
    WEB odhalil, co se dalo dříve sotva tušit. Kolik je v téhle zemi debilů a blbečků, kteří nezvládají správně ani gramatiku základní školy, což je základní komunikační prostředek ke správnému vyjádření a chápání sdělení.
    Navzdory dost jasnému Jáchymovu sdělení se stále i po tak dlouhé době ozývají méně chápaví a vyzývají různou formou s různým počtem hrubých gramatických chyb k pokračování v ukončené činnosti.
    Nepobrali, nepobírají a nebudou pobírat ani v budoucnu. Takové kvantum blbců bylo v minulosti, je nyní i do budoucna odsouzeno k zániku.

    1. Pochopil jsem až moc dobře neboj se nic! Psal jsem aby své rozhodnutí přehodnotil a pokračoval dál na což mam právo.
     Omlouvám se za své dys- které nehodlam skrývat Adolfe!

     1. Re: Dragon
      dys- je neomluvitelné. Jedná se pouze o výmluvu pro líný mozek.

  1. Nie, to si asi nemyslí. Ale RW komunita to určite pocíti… Kvalitná tvorba len tak na strome nerastie, s tým sa treba trápiť. To ale kindermafii nič nehovorí, budú jazdiť aj s hovnom, hlavne že sa môže pochváliť.

 15. Zdravím ťa jachym chcel by som prvorade poďakovať za tvoje modely ktoré si vytvoril,jazdilo sa s nimi parádne uznávam tvoj čas ktorý si venoval do RW a je mi ľúto že sa v našej „komunite“ objavia ľudia ktorí posielajú nepovelene addons. Druhá vec kvôli ktorej píšem začal som si robiť tiež svoje modely resp.sa snažím 😂. Tvoje modely ktoré si nedorobil,napísal si že ich dáš do nejakého ulozišta prosím ťa kam ich chceš umiestniť chcel by som si keď tak dorobiť tvoju prácu ak sa mi to podarí 😂😂. Vopred ďakujem za odpoveď prajem pekný deň 😉

  1. Nič proti, ale ak len začínaš, tak ich určite nedorobíš tak, ako si predstavuješ… To trvá veľmi dlhý čas, kým sa dostaneš tam, kde je Jáchym v skriptovaní. A hlavne – Jáchym nie je modelár, tie modely robil vždy niekto iný.

  1. Základ zvuků, prakticky celý skript. Model je od Honzy Hájka, kabina rovněž, nějaké úpravy dělal Dominick. Každopádně posledního půl roku to víceméně čekalo na nový exteriérový model od O. Janiše.

  2. 460 chybí detaily ve skriptu a exteriérový model vloženého vozu, 131 je „hotová“ ale měl jsem nějaké bugfixy, které jsem chtěl vydat s novými skiny, 240 je pojízdná, skript nemá. Model je Smejkiho, kabina Dominicka, blueprint a zvuky jsem dělal já. 814 je na tom podobně, kabina je Dominicka, model Smejki, jezdí to, kouří to, zvuky nemá. 754 MSV je Ondry Janiše, kabina Dominick. Skriptově hotová trakce a brzdy, chybí displeje a řízení. Zvuky nejsou. 451 modelově hotová, vč. kabiny. Model Smejki, kabina Dominick. Skript ze 460, chybí předělat rozdíly. Zvuky nejsou. 163 model hotový – Smejki, kabina Dominick – hotová. Skript rozepsaný, zvuky nejsou. 110 má exteriérový model, kabina není, skript není, zvuky nejsou. 843 – exteriérový model hotový – Silv3r, kabina zatím není, skript rozepsaný, zvuky nahraný, nezpracovaný. 842 podobně jako 843. Model je Jirky. 742 jsem psal v komentáři výše.
   Zkusím to všechno nějak po domluvě s autorama modelů nahrát na Git, nebo někam k případnému dodělání.

 16. Nechápu, jak se nedokončené modely mohli jen tak z počítače vydat na net… To jste musel, ale ty nedokončené modely (814, 742, 460, 240 atd.) někomu poslat. A ten to pak musel někam zveřejnit, nebo to musel poslat někomu, kdo by to poslal třeba někomu, kterej by to třeba zase přeposlal ňákýmu individu a to, to pak zveřejnilo. Zná tu někdo to ruské přísloví ,,důvěřuj, ale prověřuj“? Já by rozhodně nikomu nedokončenou práci nikomu neposílal, nebo to bylo úplně jinak? Nic jiného mě nenapadá, no každopádně je to škoda, přišli jsme o půlku všech budoucích modelů do Railworks. Teď se jedině modlit, aby to někdo převzal, nebo se omluvil autorovi a nebo počkat až autor vychladne. :-/

  1. Když tak budu rád, když mi to někdo vysvětlí, jak se ty nedodělané modely dostaly na internet, nepohybuju se v tomto oboru.

 17. Napadlo mne možné řešení problému, někde do kódu by se schovalo nějaké číslo/kód ap., který by byl pro každého testera jiný, tak by se pak dalo poznalo kdo to uploadnul. Sice by to přidalo trochu práce ale myslím že problém by to vyřešilo. Asi by na to šel napsat i nějaký skript

   1. Myslíš si že testeři kteří zvládnout ten mod leda tak nahrát něco na uložto budou hledat někdo v kodu nějaký random čísla ? Navíc kdyby o tom věděli tak by je to odradilo 😉

 18. Zdravím Jáchyme,
  mám pro Vás možnost, jak vyřešit problémy nezveřejněnými modely s testovacím skriptem, které se dostalo mimo testery. Na začátku vydávat modely s defaultním skriptem (např. na stránkách Pikku, řada 181 a 183), pak časem aktualizovat model s skriptem kterou jste spokojen.

  1. Co to je za slátaninu?! Máš problém s chápáním jednoduchého psaného textu a druhý se sestavením smysluplné věty. Jáchym nemá problém a umístěním downloadů, prostředků má na to dostatek. Problém je s chováním blbců.

   1. Děkuji za komentář. S mojí češtinou není zrovna silná stránka, ale snažím se. To je škoda, že to zabalil. Aspoň jsem to zkusil navrhnout, jestli si to rozmyslel s skriptování.

  1. Neumíš číst nebo nechápeš textu psanému? Nebo jsi prostě debil? Jasně je psané, že autor s tvorbou skončil. Tak je snad logické, že nic dělat nebude. DEBILE!

  1. Dobře. Klidně ho zruším.
   Ale spolu s ním zmizí i všechny downloady.
   Nechci totiž nikomu kdo se teprve teď rozhodne něco stáhnout upírat možnost komukoli z nás poslat donate.

   1. Nevšímaj si sprosté pripomienky. Skús zapracovať do svojich modelov tie spomínané skripty, a pokračuj v práci. Kvôli par blbcom predsa nebudeš trestať ostatných.

 19. Posledné dva príspevky predo mnou napíšu buď len blbci alebo detičky, čo ešte nemajú dozretý mozoček… Pane Bože.

 20. Môžem sa spýtať, kedy približne budú vydané tie spomínané nedorobené modely? Ďakujem za info

  1. Nebudou. Ani jeden z mnou používaných autorů si nepřeje aby jeho modely byly kdekoli zveřejněné.
   Maximálně můžu zveřejnit zbytek, tj. blueprinty, zvuky, atp.. pokud bude zájem.

 21. Je smutné, že kvůli jednomu hlupákovi přijdeme snad o nejlepší modely co vůbec byly vytvořené. Napadlo mě skončit na tomhle webu a začít vydávat modely na novém webu.

  1. Ad Návrh. Ty tady něco poskytuješ, že tu chceš skončit? Kterýpak z těch autorů ty jsi, že se tu neprezentuješ svým autorským jménem, ale nějakým výštěkem „Návrh”? Nikdo ti nebude bránit ve vydávání modelů na novém webu, pokud budou tvoje.

 22. Že by na tom novém webu mohlo být nějaké „zabezpečení“ souborů např. nějaké heslo.

 23. Skončit se vším a na všechno se vysrat je to nejjednodušší, co můžete udělat… Jak funguje vůbec ta úschovna? Otevřel jsem to a nikde něco jako ,,hledat“ jako je na ulož to tam není.

 24. Pánové je to škoda modely máte nejlepší a díky blbečkům co neuměj počkat žádný už nebudou fak dík tomu dotyčnýmu bych nakopal do prdele fak

 25. To mě velice mrzí :(, je to velká škoda. Chtěl bych ti moc poděkovat za ty modely, které si pro nás vytvořil. RESPEKT !!!

  1. Ak by si chcel aby pokračoval, myslím, že by mu stačilo nejakých 60 tisíc Kč čistého mesačne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..