Lokomotivy řady 770

Lokomotiva řady 771 je dieselelektrická lokomotiva určená pro těžký posun a dopravu těžkých nákladních vlaků.

Původní model z MSTS pochází z dílny Ondry Janiše, jemuž děkuji za svolení k následnému použití, množství dílčích vylepšení a velkou pomoc se sháněním podkladů.

Manuál je přibalen k modelu, silně doporučuji prostudovat před první jízdou, pokud lokomotivu neznáte.

Krátké prezentační video

Edit: Byla doplněna i řada 770

Model lze stáhnout zde: Loko 770_771.zip

Hodně štěstí a mnoho najetých kilometrů přeje Kal000px!

66 komentářů u „Lokomotivy řady 770“

 1. dobrý den potřeboval bych abyste tuhle řadu opravily má chyby s kontlorem a odbrždování lokomotivy sám se mi neodbrzdí vůbec a když chci rozjet dál a otočim kontlorem tak mi vůbec nerozjede i když mám zadaní směr mohli byste to opravit prosím ?

  1. Potřeboval bys hlavně doučit češtinu – písemný projev, abys nepsal zmatečné shluky písmenek, která nic jiného neznamenají, než ukázku psaní tydýta. Až budeš umět psát, potom natoč video z obrazovky (pokud to při své omezené inteligenci zvládneš), aby bylo vidět, co děláš blbě. Ne, že by tam nebylo co opravovat, ale tohle zrovna funguje.

   1. Myslím že urážky nejsou na místě – mam ten stejný problém a tvoje vyjadřování se mi vůbec, ale vůbec nelíbí chlapče!

    1. Je zcela irelevantní, co se zrovna tobě líbí či nelíbí, chlapečku. Pokud nezvládáš základy komunikace, je vše ostatní bezpředmětné.

  2. Zdravím. Prosím potřebuji poradit jak dostat tuto lokomotivu do Train simulatoru 2022.

 2. potřeboval bych pomoc když jsem si tohoto čmeláka stáhl, dal ho do assets, zapl jsem hru, našel si ho spustil ale hodilo mně to do menu a napsalo mi to popisek: An error occurred trying to load the Quick Drive scenario

  1. prosím odpovězte. potřeboval bych pomoc, když jsem si tohoto čmeláka stáhl, dal ho do assets, zapl jsem hru, našel si ho, spustil ale hodilo mně to do menu a napsalo mi to popisek: An error occurred trying to load the Quick Drive scenario. Co bych s tím mněl dělat ? poradíte někdo ?

   1. Budeš si muset vytvořit nějaký jednoduchý scénář sám. Není to složité, návody najdeš na internetu nebo ve Steamu.

    1. Řekl bych, že si budeš muset pro čmeláka vytvoři nějaký – stačí naprosto jednoduchý – scénář.

 3. hey guys,i love this loco but for heaven sake i cant deal with the main train brake.Whenever i couple wagons the brake jumps to 41% and i cant release it anymore.Any help please?

  1. Try to drive another route than the one you are experiencing troubles. I have the experience that on some routes the models behaviour is strange.

   1. tried on 7 diff routes and it acts same.After coupling wagons the brake hits 41% and even if i apply to another level and release it just wont go down to 0.Stays at random number between 21-40%

    1. You are right, I have the same experience. After start of the locomotive it is possible to loose the brake to 0%, but after stopping the train if you want to loose the brake and drive on, the brake keeps stuck at 20%-40% (you can see it on the bar when pressing F4) . But on the bar gauge in the cabin the needle falls to 0%.

 4. Ahoj, předně velký dík a obdiv za úžasný model! Podle návodu jsem nastartoval, ale nemůžu se rozjet, asi nemám odbržděno. Rozumím tomu dobře, že odbrzdit je potřeba 3 brzdy: brdič vlaku (ten s klíčkem), loko brzdič, a ruční brzdu (velké červené kolo)? Pak dám dopředu, přidám plyn a mělo by to jet?

 5. Jak přimět lokomotivu ke spuštění Nemůžu si přečíst příručku, protože mluvím anglicky (dělám to pomocí google translate), také tlačítko se při stisknutí nerozsvítí a přepínače na zadní straně se spustí v poloze nahoře.

 6. Ahoooooj…. u jackey_cz vo videu som počuL, že sa dá zadreť motor. Ako na to?

 7. 2 VZ – Návěstní opakovač
  Je to chyba a má to důvod v laxním zpracování skriptu jako u všech ostatních výstupů autora.

 8. V případě přenosu zelené na návěstním opakovači by mělo modré světlo zhasnout, u tohoto modelu se tak neděje. Je to chyba nebo jde o záměr a má to nějaké vysvětlení? Díky.

 9. Všetko mám dobre len keď chcem isť tak mi nejde otočiť klúč na brzde poradte mi pls niekto.

 10. Já jsem to udělal normálně … Stáhl jsem soubor.. na ploše jsem klikl na rwp soubor pravým, dal jsem 7zip>otevřít.. pak jsem si našel složku s railworks a tam jsem přetáhl celou složku ,,Assets,,.. pak ve hře zaškrtl Jáchym (či jak se to jmenuje) a fungovalo to bez problému 🙂

 11. ahoj mam problem…. nemohu vlozit masinu do TS 2020. po rozbaleni vozim do slozky assets ale ve hre masina vubec neni….. zkusil jsem vse….dekuji za radu a pomoc

   1. Žádné vyskakovaci okno tam nemám….. ted to nechapu uz vůbec…. 380 jsem tam vlozil a funguje….ale z cmelakem si fakt nevim rady….ze se ve vyberu lokomotiv vubec neobjeví

    1. Napisu ti celej muj postup: po stazeni souboru jsem soubor rozbalil na plochu. Slozku assets nakopiroval do assets a manual do manual…… v assets mam ted cz_adons….. kdyz spustim hru…. zadne vyskakovaci okno vyskočí…… a skoci to do nabidky…. pri vyberu lokomotivy cmelaka tam nemam….. ale mam tam jen 380 kterou jsem instaloval drive…….

     1. A ve hře chodíš do „drive“ nebo do „build“?

  1. Andy, kolikrát tu budeš ještě plácat o těch pohledech, které mám dávno vyzkoušené a výše jsem psal, že to problém neřeši?! Aniž by bylo pohnuto s ovladfačem, je v každém pohledu jinak. Co je na tom k nepochopení?

 12. B57 já nejsem debil víš.Tak jsi rozmysli co říkáš.Já zase vím že je na cd 771 jsou nové pohledy z kabiny.

  1. Andy, nevím. Přečti si, mladej, co jsi napsal výše na mou adresu. Dosvědčuje to, že jsi.
   Jinak zase plácáš páté přes deváté. Nové pohledy v kabině neodstraňují chyby, které jsou ve skriptu.
   Předchozí tedy nadále platí v plném rozsahu.

   1. A ještě dodám, aby nedošlo k mýlce. Kritika na nedotaženost samozřejmě nepatří autorovi modelu, kterým je Ondra Janiš a to je „Pan Modelář”, ale na margo toho, kdo zmastil skript a vazby.

  1. Andy, ty jsi debil jako obvykle. Výše jsem napsal jasně, že jsou tam chyby v kabině a součinnosti se skriptem. Oba s Danielem jsme došli v podstatě ke stejnému výsledku.
   Je to opět dodrbané stejně, jako byly dodrbané i obě edice Brejlovců. Inu dnešním mlaďochům prostě chybí potřebná trpělivost a pečlivost. Vše jen ojebat, aby to už už nějak bylo, ale do finálního řádného zpracování to má hodně daleko. Neznalé dětičky tomu ale tleskají.
   Bohužel mají tihle rychlotvůrci daleko do mistrovství kiskiho nebo i JáchyHma.
   A protože neumíš pořádně česky, není ani jasné o kom to vlastně píšeš, že nečetl návod. My ho pročítali oba určitě a nejednou. Bohužel sis ty nebyl schopen přečíst pozorně, co jsem napsal 20.2., nebo jsi tomu jednoduchému textu neporozuměl, což je u týpků tvého ražení příznačné.
   Který kabinový pohled má být ten správný pro aktivaci dvojčlenu? Ten od prvního pultu nebo od druhého pultu nebo od středu kabiny? To se nikde v manuálu nepíše a zde se to ani jako odpověď neobjevilo ani od autora nedotaženého skriptu.

 13. Nejde mi dvojčlen, dělám vše dle návodu a ten přepínač začne vždycky vrčet a nejde to… 🙁 Věděl by někdo poradit?

    1. Ale nemyslel… Myslel jsem toho, čí komentář byl smazán… (Jmenoval se „Jáchymovo péro“ a komentář zněl: ,,Dick“…)

 14. Po vstupu do kabiny je rozpor v pohledech a ovládání. Otočením se na sesli u velkého pultu do polohy pro pohled na prostřední panýlek a po přiblížení vidím přepínač režimů v poloze pro 2čl. Přepínačem jde přepínat. Když se posunu přímo na střed kabiny a otočím se pohledem k témuž panelu, je přepínač v poloze SOLO. Přepnutím do polohy 2čl. začne řvát poruchová houkačka a zmlkne jen vypnutím baterek. Skript ovládání obsahuje spoustu dalších závažných chyb v brzdách, houkačkách i VZ.

  1. Otvoríš to a tam bude CDC 771. To otvoríš a tam bude zložka Assets a Manuals. Vzložke MANUALS sú manulály logicky. V zložke Assets, je zložka CS_Addon tú si dáš na plochu. A potom dáš Disk C alebo D alebo E programové súbory 86 Steam steam apss common railworks a hore bude Assets. To otvoríš a to CS_Addon Premiestniš do toho Assets.
   poznámka:
   Kde budeš mať čmeliaka naštartovaného, tak na malom pulte odbrzdi lokomotívnu brzdu, inak ti pôjde iba 28 km/h.

   1. tohle chovani mi model dela,a nevim proc,co stim,nebo delam asi chybu,ale nevim jakou,muzete mi poradit,dekuju vam a autorovi

    1. Tak se napřed nauč komunikovat česky a pak popiš správně svůj problém.

 15. Thank you so much for this fantastic Loco Add-On.
  Are there any plans for an English manual? – It would be more than nice.

 16. Hello

  I have a problem and i think to Loco need more power

  I drive a Train with one Loco 771 and 12 Zancs from Line59 and the maximum speed with full engine power is 33 Km/h ?

  the next thing is i drive with 2 Bmh from RW0381 ( 3DZug) on „Trat 292“ and i cant drive more than 42 Km/h ? please help

  PS Can you make a Video how to drive and start up this Loco in English please ?

  Thanks

 17. Model musel zabrat hodne práce a je videt na kvalite, je luxusní, mám problém když zapnu osv. pristrojú FPS mi z cca 50 skočí na 15. Určite palec horú a budu rád když vidáte opravnej patch

 18. Model luxus! Fakt super, ale ubývají FPS při startu motoru, když lokomotiva stojí, protože kouř jde skrz model dolů, tzn. do kabiny=úbytek snímků…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..