[Aktualizace] ČD 75x

Balíček dieselelektrických lokomotiv řady 75x můžete stahovat zde. Původní model pochází z dílny Ondry Janiše, avšak s jeho svolením jsem si dovolil modely vylepšit a přepracovat k použití v RW. Na modelu mají také velkou zásluhu Saša, Roman a Kadr, kteří se postarali o funkční skript, hromadu vylepšení a zvuky. Také díky patří Kadrovi, Pikkovi, Kiskimu, Stefjovi, Matouši Vorčákovi, Davidu Šimonovi, Vojtovi Čápovi a dalším, ať už jen za motivaci k práci, za textury, práci na skinech nebo za hromadu přípomínek co a jak vylepšit či upravit.  Kdybyste narazili na jakékoliv chyby, tak neváhejte a hlašte mi je, za přípomínky budu rád a budu se snažit v rozsahu svých sil na ně nějak reagovat.
Stáhnout zip 1.19 GB

Balík skinů českých lokomotiv 754.031, 041 a slovenských lokomotiv 754.036, 055 je možné stáhnout zde – Stáhnout .rar 109MB


Je přísně zakázáno šířit balíky, či jakékoli jejich části mimo tento server! Případné vyjímky musí být povoleny autorem objektu. Stejně tak je zakázáno i umisťování linků přímo na stažení souboru, a to bez vyjímek. Všechny linky musí být uvedeny na tuto stránku! V případě porušení těchto podmínek budou okamžitě zastaveny všechny práce a soubory ihned odstraněny ze serveru! Dále budeme podnikat právní kroky proti osobám tyto pravidla porušujícím!

V případě, že jste se rozhodli peněžně přispět mojí tvorbě, zde máte možnost tak učinit. Příspěvěk je dobrovolný a možný v jakékoliv výši. Děkuji. 🙂

68 komentářů u „[Aktualizace] ČD 75x“

 1. já bych se chtěl zeptat všechny lokomotivy které mají assets mi nefungují co bych na tom měl opravit prosím pomozte

  1. Joo to já bych byl rád kdyby mi někdo řekl jak se od začátku ta mašina dá do pohybu…. takže někdo prosím pomožte 😀

  1. Hi, you must go to the control room, behind the cabin trought arrow keys . There is some switches. You choose the cabin 1 or 2 (“STANOVISTE“) for first. Next process is you toggle the “volici prepinac“ to the “zkouseni“ position, for next you toggle the “hlavni vypinac“ to the “zapnuto“ position, you hold the start button, yellow light will be light up, and you can “volici prepinac“ toggle from “zkouseni“ to the “provoz“. If you do it right, emergency brake doesnt turn on :). I reccomend than you starting the VZ its better to have a braked a locomotive brake and reverser on 0 % and train brake in position “jizda“ or “zaver“

 2. Ja mám problém s retro brejlovcom mám ho v súboroch hry ale vôbec sa mi v hre nezobrazuje.

 3. Mám problém s brejlovcema. Stáhnul jsem si nový skiny a celý mi to podělalo. Normálně ve hře mám zaškrtnutý brejlovci, aby se mi ukázali. Mám je v nabídce, kliknu na ně, ale nezobrazují se mi v kolejišti. Nevíte co s tím?

 4. Ahoj jen takový drobný problém u 754 ZSSK nefunguje klávesnice, ale to už se ví a ještě nefunguje osvětlení přístrojů.

 5. Ahoj jen takový drobný problém u 754 nefunguje klávesnice, ale to už se ví a ještě nefunguje osvětlení přístrojů.

  1. Příteli můj, nevím co jsi kde klikal :D.. ve složce se nachází další složky s brejlema, ty CELÉ hodíš do složky C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\RailWorks\Assets\CS_Addon\OJanis\MotoroveLokomotivy..

 6. Helló! Amikor elindítanám a mozdony akkor miért van egyből vészféken van az ARR az összes mozdonynál, a csak gépmenet akkor is, ha szerelvénnyel akkor is. NEM TUDOK MENNI VELE!!

  1. A sebességet a jobb karral állítják be, az „ARR“ kapcsoló bekapcsolja az automatikus sebességszabályozást. Alatta található az ARR mód kapcsoló. Ezek a P-parkolás (2 bar-os fékezés), az V-járás (nem ad hozzá, nem fékez) és a J-vezetés. Ha ARR-rel akar mozogni, akkor azt vezetési helyzetbe kell állítania. A vezetési módoktól jobbra van a relatív tolóerő (vezérli a mozdony teljesítményét)

 7. Ahoj všetko mi ide. No ale ja mám problém s texturami a to je že sa mi nenačítajú textury u 754 750 a to isté aj pri skinoch

 8. čau prosim vas je ke stazeni update 754 totiz dominik zverejnil video se 754 a vozem armpee bude to ke stazeni

 9. Dobrý den,

  Existují nějaké hezké opravy na obrázcích pro 754 ke stažení?

  Děkuji za vaši pomoc

 10. Brejlovci jsou úžasný. Klobouk dolů. Pěkná práce. Ale taky mám pár připomínek:
  1. Vzduch v napájecím a hlavním potrubí před startem po vstupu na loko
  2. Celkově vyřešit diagnostiku nad oknem(baterie, sepnutí trakčních stykačů, atd…)
  3. Kdyby to šlo, abych si sám mohl nahodit baterie ve šříni
  4.Již to tu někdo psal, směrová páka má mít 4 polohy, ne 5
  5. Při sepnutí topení by se měly zvýšit otáčky motoru (možná zprovoznit Ampérmetr topení)
  6. Při brzdění a používání vzduchových zařízení by měl ubývat tlak v napájecím potrubí a následně se dofoukat při sepnutí kompresoru

  To je jen pár věcí, tak kdyby se ti chtělo vydat aktualizaci, tak tohle jen pár podstatných věcí 🙂

   1. mě proste nefunguje tlacitko start … drzim a jak drzim tak muzu drzet treba 3 minuty a furt to jenom rachotí

    1. Zapnout baterie, směrovou páku do polohy pro startování, spustit předmazávací čerpadlo, po natlakování sepne startstykač, tlačítko uvolni až po náběhu otáček.

 11. V současné době znám pouze dva lidi, kteří umí na modely nastavit trakční charakteristiku přesně podle grafu. Jsou to kiski a JachyHm. Ostatní včetně mne to práskají jen tak přibližně, aby to nějak jelo a nebylo to příliš mimo. Někdo se s tím popiplá víc a někdo méně. U Zamračených i Brejlovců jsem já neasistoval a dokonce jsem už při vydání inzeroval, že jsou zcela mimo a předimenzované. Ohlasy amatérské veřejnosti nebyly takové, aby přiměly vydavatele k opravě.

 12. Zdravím, model je nádherný, má úžasné zvuky, naprostá bomba. Jenom jsem objevil jeden (podle mě) docela podstatný problém. Při výkonu nad 64% nijak nestoupají ampéry a ani se nezvyšuje tažná síla. Testoval jsem to při 60 km/h, přibrzdil jsem soupravu ať jedu stejnou rychlostí a pozoroval ampéry přes F5 display. Po dosažení 64% výkonu se zastavily a dál nešly a rychlost se také nezvyšovala. Děkuji za případnou odpověď, přeji pěkný den.

  1. Ještě bych chtěl doplnit. Vyzkoušel jsem výkon při jízdě do kopce, protože mě napadlo že se třeba ampéry nezvyšují, ale má správný výkon. Zkoušel jsem to na trati 292 z Branné směrem na Ramzovou. Porovnával jsem 749, 750 a 754 se stejnými soupravami 8 Faccs ložených štěrkem. Zjistil jsem že má 754 srovnatelný výkon s 749. Což je ale dost mimo, protože 749 má v reálu výkon 1 103 kW a 754 má
   1 472 kW (alespoň podle Atlasu lokomotiv 2017). 754 by měla mít také vyšší výkon než 750, protože ta má 1 325. Přeji pěkný víkend.

 13. Nesúvisí to veľmi ale čiastočne s touto lokomotívou. Chcel by som sa opýtať či by niekto bol taký dobrý a aj schopný urobiť lokomotivu ZSSK 757 do rw? Ak by to niekto začal robiť tak by som vedel poskytnúť foto. Bol by som veľmi rád keby niekto začal robiť túto lokomotivu keďže je to jedna z mojich obľúbených lokomotiv. Vopred ďakujem.

    1. Ač občas s bobem57_cz (někdy i tvrdě) nesouhlasím, tentokrát musím (tvrdě) souhlasit. Pokud jsi to Ty, tak zapleveluješ dotazy na ZSSK 757 nejen zdejší stránku, ale i jiná fóra. Za tu dobu už jsi mohl mít něco málo hotového. Nikdo učený z nebe nespadl a každý se to musí nějak naučit. Ale jinak než tím, že budeš procházet stávající modely a tutoriály, to prostě nepůjde.

 14. Pri 750 som sa potešil, že neobsadená mašina narozdiel od bardotiek nevrčí na celú stanicu a prišla 754 a zasa to hučí na celú stanicu, že keď ste v druhom stroji tak ani ho riadne nepočujete to je jediné čo mi lezie na nervy ináč super mašina ďakujem tvorcom (už len klasicky vychytať malé muchy 🙂 )

 15. a neviem prečo, ale pri voľnej jazde v zozname loko neviem nájsť 754..kde som urobil chybu?
  Ďakujem 🙂

  1. Volná jízda je jednou z variant aktivit tratí, tu si musíš v příslušné trati napřed vytvořit vytvořit.
   Druhou možnost máš použít QD, kde je to snadnější.

   1. a práve v QD danú loko nemám..mám tam 750 a iné..ale túto nie..neviem kde je problém…:((

    1. Lokomotiva se objeví v obrázkové nabídce QD, pokud někde v simu je již použita v nějakém consistu. Zatím použita nebyla, takže si ji musíš do conu vložit sám pomocí editoru pro tvorbu souprav. Úplně první políčko v obrázkové nabídce nemá obrázek mašinky, ale má symbol spřáhla. Klik na něj a objeví se seznam vytvořených souprav. První shora je volba pro vytvoření nové, použít, vpravo dole pak spustit confirm a počkat na načtení použitelných vozidel. Vyprat vozidlo, sestavit solo nebo v soupravě, pojmenovat a uložit. … A už se ukazuje v nabídce.

 16. Pěkné mašinky i kabina.
  Bohužel po stránce ladění velmi uspěchané (či přímo odfláknuté).
  Malý výčet hrubých chyb k opravě:
  1: Vstupem do kabiny lze vidět, že je naplněno brzdové potrubí na plný provozní tlak, přestože je vypnuto řízení a jsou vypnuté baterie. Brzdič jde ovládat jako na zprovozněném stanovišti.
  2: Zapnu baterie, ale žádná kontrolka „U“ mi to neukáže navzdory popisu v manuálu.
  3: Klíč brzdiče „R“ v kabině nenalezen. V manuálu je uveden.
  4: Naopak klíč řízení není uveden ani definován a na „R“ nefunguje.
  5: Manuál se nezmiňuje ani o dalších klávesových zkratkách, které jsou pro provozování potřebné. Bohužel se neukazují ani v „bublinové nápovědě“ při najetí myší na příslušný ovladač, takže je nutno si je pracně vyhledat v InputMappers.
  6: Reverzní páka má nesprávně 5 poloh, ale štítek popisku vedle ní má správně 4.
  7: Trakční charakteristika opět nenaladěna, z místa při zadání 1% nebo 100% plná tažná síla přes 200kN.
  8: Trakční Ametr hrubě fixluje, při 4kA ukazuje slabě přes 3kA.
  Tolik jen v hlavních pár bodech na zamyšlení.

  1. Topení (kurenie) vlaku neschopné provozu a jsou přehozeny štítky u návěstních světel na panelu 🙂

   1. Leckde, přestože o tom vůbec netušíš. Nejsem z těch, kteří chtějí být uvedeni v readme za každou cenu, ale občas mne někdo zapíše, což je stejně jedno, protože to téměř nikdo nečte a pak se blbě vyptává na to, co tam právě je.

  1. Protože adresář 041 nemá vložen podadresář „LocoInformation“ s vlastním obrázkem.

   1. Není to tým, je to tým, že 754.041 má textury 754.012 , to znamená , že autor spravil chybu. Pozeral som tie textúry osobne .

    1. Mám problém, když stáhnu model je „neviditelný“, mám domění že nemám kabinu ale nevím… Kdo by mi zaslal skin i s kabinou byl bych mu moc vděčný (zkoušel jsem i přeinstalaci, ale nic nepomohlo)… Děkuji za radu GamesBoxTV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..