ČD Bdmteeo

Vozy Bdmteeo294 a Bdmteeo296 jsou řada patrových velkoprostorových osobních vozů druhé třídy z vozového parku Českých drah.

Vozy ČD Bdmteeo296 disponují i funkční TB0, ale je zapotřebí mít v soupravě lokomotivu která tyto systémy podporuje.

V balíku se nachází:

 • ČD Bdmteeo294 103-6
 • ČD Bdmteeo294 119-2
 • ČD Bdmteeo296 136-6

Veškeré potřebné informace naleznete v přibaleném README.

Vozy jsou dostupné jak na DLS tak i ZDE

Velké díky patří všem, kteří se na tomto jakkoliv podíleli, jmenovitě – Vítek Chudlařský, Dominik Chaloupka, Adam Havrda, Adam Rajch, David Beneš a další, na které jsem určitě zapomněl.

fix v.1 – opraveny drobné vizuální chyby na modelu
fix v.2 – opravená nedotáčivost podvozků

17 komentářů u „ČD Bdmteeo“

 1. @Silv3r
  Poznámka č.2
  Ještě ještě jeden závažný nedostatek objeven. Avizuješ funknční TBO, ale bohužel nefunguje ti to jak má. Mít tam jen skript k tomu určený nestačí. Nyní, když máš na lokomotivě aktivní TBO, při stisku „T“ (bez před zvoleného směru) uslyšíš zvuk otevírání dveří, ikdyž budou stále zavřené (to je v pořádku, že jsou zavřené) a za chvíli uslyšíš zvuk zavírání dveří, ikdyž dveře nebyly vůbec před tím otevřeny. Když budeš mít navolen směr v loko a pak stiskneš „T“, dveře se otevřou i se zvukem, to je OK, ale za chvíly uslyšíš opět zvuk zavíraných dveří, ikdyž ty je nezavřeš z loko a jsou stále otevřené. Toto vše je tím, že ve zvukovém ovladači „Y_ovladac.proxyxml“ v sekci „TriggeredOneshot“ jsou stále systémové kontrolery pro ovládání dveří, které musí být změněny z „DoorsOpenCloseLeft“ na „AnimationTime_DoorsLeft“, a kontroler „DoorsOpenCloseRight“ na „AnimationTime_DoorsRight“. Každý z nich je tam obsažen 2x. Pak bys tam měl ještě změnit „TriggerValue“ u těchto ovladačů, aby ti seděl začátek a konec přehraného zvuku s animací dveří, ale to už teď nebudu vysvětlovat, jen v případě zájmu. Tyto změny jsi schopen udělat třeba jen s pomocí „Notepadu“.
  Člověče, nic ve zlém, ale když nevíš jak to přesně funguje, tak se nejdřív zeptej někoho kdo ví, než ten model prezentuješ.

 2. @Silv3r
  Nazdar, mám jen poznámku k tomu vozu 119. Je tam opravdu jeden zádrhílek. V editoru je viditelný, můžeš s ním pracovat, zde není problém. Problém nastane, když budeš chtít sestavit consist v Quick Drivu. Zde je zobrazen jen vůz 103 a 136, 119 chybí. To je způsobeno tím, že jsi použil pro tento vůz „ReskinBlueprint“ a né standartní „WagonBlueprint“. A TS s tím má problém (alespoň co se týče sestavování consistů v Quick Drivu). Věř mi, mám s tím mnohalé zkušenosti. Vždy je lepší použít unikátní „WagonBlueprint“ pro každý vůz za každých okolností.
  Dám ti příklad, když budeš chtít použít oštítkování vozů pomocí CSV souborů (což já používám), tak v tomto případě je to nepoužitelné, neboť vůz 119 přejímá všechny Assety z vozu 103, četně CSV souboru, to znamená, že ti zobrazí číslo z vozu 103, což je samozřejmě špatně.
  Příkladů by bylo víc, ale to není důležité… Prostě vždy je lepší mít unikátní WagonBluepint.
  Co se týče dalších tipů…
  Možná bych posunul „CouplingReceivingPoint“ v ose „Z“, nyní to oko šroubovky hodně přesahuje přes hák při spojení. Ale to je detail, neboť u těchto vozů šroubovka u spojených vagónů není téměř vidět.
  Taktéž bych změnil hodnotu ruční brzdy ze „74“ na aspoň „2500“. Podle této hodnoty tipuju, že jsi si „WagonBlueprint“ půjčil od Jirky, neboť on tuto nesprávnou hodnotu má úplně všech u svých vagónů. Ale to je taky detail.
  Jinak vagóny jsou fajn. Řekl bych tak o 300% procent lepší než ty, co tady kdysi již byly zveřejněny. Ty byly opravdu strašné. Špatně sestavené blueprinty, chyby v cestách k audiu, strašné shadery, vozy se leskly jak sklo.
  No prostě ty tvé jsou mnohen lepší.

  1. Fanda: „Řekl bych tak o 300% procent lepší…” O třistaprocentní procent? To aku reču hutorite?

   Ono to barvičkování je fajn, ale taky je potřebovat naučit se používat i mozek a nekopírovat slepě, to ti skinaři nezvládají.

 3. ahoj, můžu se zeptat proč když na vagony kliknu ve hře tak se mi neobjeví a nemůžu s tím ani udělat soupravu? (děje se mi to s vice lokomotivami a vagony)

   1. ach kdyby si alespoň nebyl trotl a radši buď odpověděl nebo držel hubu. Místo toho si hraješ na něco víc. ZAMYSLI SE!!!!!

    1. Tydýtovi Pepa bro. Nikdo tu neřekl ani slovo, nic nebylo slyšet. Raději nepřemýšlej, nejde ti to a rovnou navštiv svého lékaře. Něco ti na to předepíše.

     1. já jsem se zeptal a nějakej typek mi tu pošle stupidní čárky, ktere na PC neresim

    1. No já bych řekl, že stačí nebudeme se zbytečně hádat, je to moje chyba sorry. Ale nemohl bys mi pomoct?? Prosím

   1. Ve složce je (i když struktuře souborů v RW moc nerozumím), když chci sestavit consist, tak jej nevidím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..