Návod na Google Maps API pro RW

Spousta hráčů chce začít stavět, ale neví si rady s mapami Google pro Railworks. Zde je tedy jednoduchý návod, jak na to.

Jako první začneme tím, že si otevřeme stránky služby Google Cloud. Cloud je řešení Googlu nejen pro API klíče k mapám a dalším jeho službám, ale také a především pro běh aplikací v Cloudu, místo klasických serverů. I to je zřejmě jeden z důvodů, proč pro zprovoznění map budeme potřebovat platnou platební kartu. Bez té mapy nebudou fungovat!

V případě, že jsme vše udělali správně, můžeme opět spustit hru a v editoru by se nám měli po zmáčknutí klávesové zkratky Ctrl+G načíst mapy.

Hodně štěstí při stavbě mapy!

Autor: zdenekpetrzd

Stavím trať... Neptejte se kdy to bude, protože to já sám nevím...

6 komentářů na „Návod na Google Maps API pro RW“

    1. Ano a ne. Určitý, dost velký počet requestů (načtení jednoho čtverec map) za den je zdarma. Normální člověk ho nemá šanci vyčerpat. Ty se ti nejprve zaúčtují, ale na konci měsíce je Google vynuluje. Poté se za každý další platí asi tisícina dolaru. Zároveň při registraci dostáváš na zkoušku zdarma kredit 300 dolarů. Z platební karty se ti tedy prakticky při normálním používání map např pro stavbu v simulátoru nikdy nic nestrhne.

  1. Nevím, co jsem minule napsal špatného (nebo nepravdivého), že můj komentář neprošel. Za to, že G. zviditelním svou kreditku, mi Google nenabídne nic lepšího (podrobnějšího), než co je vidět zdarma a bez registrace přímo v Google Earth (Pro). Vytrasovat koleje, silnice, řeky či jezera si mohu taktéž prostřednictvím GE skrze tamní trasování a soubory KML. Následně prostřednictvím RW_Tools konverzí na sériové soubory DCSV.
    Litovat lze pouze toho, že se již nedá používat prográmek RW_Decal, nanášející obtisky bitmap terénu přímo na povrch ve World Editoru.

  2. Dobrý den. Nemáte někdo pro mě nějaký API klíč který nepotřebujete?…Důvod: V současné době nejsem vlastníkem kreditní karty. Děkuji.
    (nebo je zde nějaká možnost jak tam mít ty mapy bez informací o kreditní kartě atd. ?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.