ČD 814 – Regionova

Motorová jednotka řady 814 se skládá z motorového vozu řady 814 s jedním stanovištěm strojvedoucího, který je na opačné straně pevně spojen s částečně nízkopodlažním řídicím vozem řady 914 opatřeným rovněž stanovištěm strojvedoucího. Modifikací tohoto vozidla je motorová jednotka řady 814.2, skládající se ze dvou motorových vozů řady 814.2 a částečně nízkopodlažního vloženého vozu řady 014. Modernizace na řadu 814 probíhaly v letech 2005–2012. Jednotky vlastněné Českými drahami dostaly obchodní název „Regionova“, trojdílné jednotky jsou pojmenovány „Regionova Trio“. (wiki)

Balík obsahuje:

 • 814 027
 • 814 084
 • 814 152
 • 814 153
 • 814 245/246 – trio

Autoři 3D modelu a konverze: Pikku, Šmejki, George VonShark, Damo
Autoři skinů: Ricar, VitekCH
Autor 3D modelu stanoviště, skriptů a zvuků: Kal000px

Poděkování pak patří všem dalším zúčastněným, zejména – Vojtěch Raim, Josef Bořík, Jaroslav Küfner, Jacob Novák

Model ke stažení zde [386.9MB]

38 komentářů u „ČD 814 – Regionova“

 1. Dobrý den.
  Rád bych se zeptal, co mám dělat, když se mi nechce pack modelů načíst? např. Zapnu hru a chci se jen tak projet. Jenže když chci vybrat regionovu, tak se nechce načíst. A když to zkusím napíšemi hra error.

 2. Ahoj,
  u jednotky mi nefunguje radiostanice. Byla již vydána oprava skriptu, nebo musím hru downgradovat (našel jsem na Youtube video, kde downgrade problém vyřešil, ale např. u jednotek x6x byla už vydána oprava a radiostanice funguje)?

  1. Ahoj, bylo by možné aspoň poslat odkaz na Yuotube kde řeší problém s downgradem, než bude oprava?

  1. Stisknout klávesu T . Pokud nemáš Train Simulator: European Loco & Asset Pack tak ti to nepujde.

 3. Prosím, nejde se mi rozjet. Mám odbržděno, ručky na obou vozech dole, jednotka je ve výkonu, ale nehne se ani o milimetr. Neví, někdo co s tím?

 4. Poznámka č.2

  c)
  Tady jen takový tip na zamyšlení. Model obsahuje složku „Consists“ a v ní obsažené Consistové Blueprinty… (sestavené soupravy). Je fajn, že je možno mít v editoru (Scenario Tools->Consists) přístup již k hotovým předdefinovaným sestaveným jednotkám. Já jen nechápu, proč to nevyřešit elegantněji a tím zabít dvě mouchy jednou ranou. Stačí přejmenovat tuto složku na „PreLoad“, umístit do složky „CD814pack01“ a pak:
  -Sestavy budou naprosto stejně dostupné v editoru jako předtím…
  -Ale hlavně, navíc se ty sestavy ještě zobrazí v Quick Drive showroomu, což by asi hodně dětí ocenilo. Obrázky „image.png“ v „LocoInformation“ tam jsou na to pěkně připravené, tak proč to nevyužít.

  d)
  V kabině, když je člověk v první poloze, sedící na sedáku, tak má možnost točit se horizontálně o 360 stupnů (180 doleva a 180 doprava). Problém je ten, že:
  -vůbec to není reálné, což ale není tak důležité
  -když se člověk otočí hodně doleva či doprava, tak se bohužel dívá z kabiny ven skrze „zdi“, což vypadá úplně strašně a je to podle mne u modelů nepřípustné

  Vím, že ta kabina není moc velká, ale řešením by dle mne bylo trošku si pohrát s „horizontalDirectionalFreedom“ (v CabCameraBlueprintu). Zkusil jsem změnit hodnotu z použitých 3.14 na 1.57 (což je možnost točit se cca 90 stupnů doleva a doprava) a vypadalo to docela použitelně, člověk se již nedíval ven skrze kabinu.
  Ale to je jen návrh.

  Tak toť vše.

 5. Poznámka č. 1

  Nazdar,
  modýlky Regionov docela povedené a pěkné.
  Mám tady jen pár konstruktivních tipů.

  a)
  Naprosto špatně nasazené šroubovky. Šroubovka je totálně utopená v kapotě a je taktéž níže než by měla, vypadá to strašně. Při spojení (třeba s druhou jednotkou) je naopak oko vtopené do druhého vozu. Je to okamžitě viditelné na první pohled, jakmilejsou vozy postavené na koleje. (Pokud je to tvoje práce Dominicku… býval jsi profík, ale toto je bez urážky lemplovská práce hodná skinéra dítěte). Pokud by to někdo chtěl spravit, tady jsou hodnoty, které by měly být téměř přesné. Ulehčí to práci. Stačí spravit jen přední šroubovky (FrontCouplingPivot a FrontCouplingReceivingPoint). Zadní (RearCouplingPivot a RearCouplingReceivingPoint) není třeba řešit, neboť zde šroubovky nejsou vidět, je to vlastně téměř napevno spojená jednotka.

  U všech vozů 814 a 815 změnit hodnoty v ose Z (délka):
  -FrontCouplingPivot 6.43 -> 6.51
  -FrontCouplingReceivingPoint 6.43 -> 6.6

  U všech vozů 814 a 815 změnit hodnoty v ose Y (výška):
  -FrontCouplingPivot 1.05 -> 1.13
  -FrontCouplingReceivingPoint 1.05 -> 1.13

  a mělo by to být celkem plus mínus přesné.

  b)
  Vozy CD 814 153 + CD 914 153 pro změnu postrádají šroubovky úplně. Někdo zapoměl a použil zde „neviditelné“ šroubovky „CouplerEmpty.bin“, které jsou použité jen u vloženého vozu 014. Pokud je tato šroubovka vyměněna za standartní „CD_sroubovka.bin“, která je použita u všech ostatních vozů 814 a 815, tak pak je vše OK a máme kompletní jednotku i se šroubovkama.

 6. Ahoj, mám praktický dotaz. Jak mám zprovoznit mašinu potom, co mi prásknul živák? Párkrát se mi to stalo a zatím se mi nepodařilo znovu rozjet.

 7. Ahoj, předem bych chtěl poděkovat všem co se na modelu podíleli, ale chtěl bych se zeptat jak funguje informační systém (jak mám vytvořit jízdní řád a jak vytvořit hlášení), popřípadě jestli existuje nejaký tutorial. Předem děkuji za odpověď a přeji krásné vánoce a šťastný nový rok 🙂

  1. podívej se na video od Vlackaři cz s 471 ( Poříčany-Nymburk je to nějak v polovině )

  1. Dobrý den.
   Rád bych se zeptal, co mám dělat, když se mi nechce pack modelů načíst? např. Zapnu hru a chci se jen tak projet. Jenže když chci vybrat regionovu, tak se nechce načíst. A když to zkusím napíšemi hra error.

 8. Ahoj muže mi prosím někdo pomoct Složku asets a manuals jsem dal do hry a když dam scénář tak se mi lokomotiva nenačte když na ni kliknu může mi někdo pomoct

 9. čus chci se zeptat nevím, jak mám zprovoznit informační systém vždy když zadám číslo vlaku a enter číslo zmizí a nic se neděje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..