ČD 750

Balíček dieselelektrických lokomotiv řady 750 můžete stahovat zde. Původní model pochází z dílny Ondry Janiše, avšak s jeho svolením jsem si dovolil modely vylepšit a přepracovat k použití v RW. Na modelu mají také velkou zásluhu Roman a Kadr, kteří se postarali o funkční skript, hromadu vylepšení a zvuky. Také díky patří Kadrovi, Pikkovi, Kiskimu a Vojtovi Čápovi, ať už jen za motivaci k práci, nebo za hromadu přípomínek co a jak vylepšit či upravit. Pro nové uživatele doporučuji před první jízdou přečíst si Readme, ať víte, co a jak. 🙂 Kdybyste narazili na jakékoliv chyby, tak neváhejte a hlašte mi je, za přípomínky budu rád a budu se snažit v rozsahu svých sil na ně nějak reagovat.
Stáhnout zip 350 MB


Je přísně zakázáno šířit balíky, či jakékoli jejich části mimo tento server! Případné vyjímky musí být povoleny autorem objektu. Stejně tak je zakázáno i umisťování linků přímo na stažení souboru, a to bez vyjímek. Všechny linky musí být uvedeny na tuto stránku! V případě porušení těchto podmínek budou okamžitě zastaveny všechny práce a soubory ihned odstraněny ze serveru! Dále budeme podnikat právní kroky proti osobám tyto pravidla porušujícím!

V případě, že jste se rozhodli peněžně přispět mojí tvorbě, zde máte možnost tak učinit. Příspěvěk je dobrovolný a možný v jakékoliv výši. Děkuji. 🙂
71 komentářů u „ČD 750“

 1. Zdravím, nainstaloval jsem 750/754 do RW po načtení hry se mi však při vypnutí dynamic lighting lokomotiva zobrazovala bez textur – bílé boky. Při zapnutí dynamic lighting vše fungovalo ale hra se začala příšerně sekat, nedalo by se s tím prosím něco udělat tak jako u ostatních modelů (749, 854) Děkuji moc za odpověď!

 2. Ahojte nemohol by niekdo urobit slovensky skin na 750 tu co teraz vysla lebo mne tie italske nejdu…

 3. Pánové, klobouk dolů a moc děkuji, za tyto krásné brejlovce, i do RW… Opravdu paráda, další jedna, z mých velmi oblíbených lokomotiv, mi jezdí m mém RW. Jen jsem si, s dovolením, upravil ovladače zvuků, trakčních motorů tak, aby na sebe plynule navazovaly a nebyly tam takové „zvukové skoky“. Jinak nemám co dodat. Jen tak dál!

 4. Zdravím Jáchyme. Skutečná lok. řady 750 má problémy s hydraulickým olejem u žaluzií. Problém u tohoto modelu je že nechladí stroj se přehřeje. Oprav prosím tuto malou chybičku. Děkuji za řadu 750. Zdravím Pane Strojvedoucí 🙂

 5. Výborný model, všetko funkčné tak ako všetky modely- výborne prepracované. Chvála, like jachyme. A mám jednu otázku. Nemohol by si (pripadne uz si na tom začal pracovať) niekedy vytvoriť jednotku 451 – žabotlam? S tvojimi vynikajúcimi kabínami by šiel na dračku. Pouvažuj o tom. S pozdravom Michal.

 6. Nijako to nesúvisí s touto lokomotívou ale chcel by som sa opýtať či lokomotiva 240 ktora bola na obrazku pokial bola stranka jachyhm dočasne pozastavená sa pripravuje do railworksu alebo nie. Za odpoveď dakujem.

   1. Myslel som tú lokomotivu cdc 240 čo bola na obrazku pokial bola pozastavena táto stránka.

 7. Zdravím, měl bych taky pár poznatků.
  1. Při sjíždní z výkonu a ponechání na prvním stupni, se náhle rozpojí trakční obvod, silné cuknutí, mělo by to dělat to stejné jako u modelu 749, že by ml výkon odpadnout až po sjetí do nuly.
  2. Hulí to, jak kdyby tomu odešlo turbo, trošku víc bych tomu ubral a naopak bych přidal třeba při teplotě oleje nad 90°C, bílý dým z výparníku odvětrání klikové skříně (od prvního stanoviště vlevo mezi prvním a druhým kulatým oknem od žaluzíí chlazení nad filtrama, na spoustě fotek je to místo ohozené olejem).
  3. Klička topení je naopak, ve vypnutě poloze mý být kolmo k čelnímu oknu.
  4. Rolety by mohli jít vidět i z exteriéru.
  5. U 750 330, jsou spodní světla správně, krajní poziční (půlené čevené/bíle), středové dálkové, ale vrchní světlo je špatně, je to pouze poziční světlo s klasickou žárovkou která by neměla nic osvítit (u 753.7 je tomu trochu jinak), takže pokud by bylo možno trochu realismu, dal bych na přepínač tlumeného-svítit pouze vrchní pozičku, který by nedělala žadný světelný kužel a svítila by v intenzitě spodního pozičního a ne přes celou plochu skla reflektoru a v poloze dálkové by svítila vrchní poziční, v intenzitě spodního pozičního a ty dva spodní dálkové reflektory.
  6. Loko by neměla jít stopovat oběma tlačítky STOP, ale pouze STOP I, STOP II slouží ke stopnutí druhé lokomotivy ve dvojčlenu.
  7. Při přehřátí motor nestopuje, pouze znemožňuje jízdu výkonem tj. nesepnutí linkových stykačů, jinak by to byla asi smrt pro ten motor, v přehřátém motoru zastavit oběh vody. Stopuje pouze při překročení maximálních otáček motoru cca 1150-1200 ot/min. a při ztrátě mazacího tlaku.
  6. Signální houkačka poruchy, by měla utichnout při sjetí kontrolérem do nuly, zůstane svítit pouze kontrolka.
  Toť asi vše, na co jsem přišel a doufám že to pomůže ke zlepšení realističnosti modelu 😉

 8. Zdravím páni mašiny parádička, klobúk dole pred autormi. Mám dve otázky jednu takú nepodstatnú z 750 333 mi ide z komína zelený dym, chcem sa spýtať či je to zámer alebo chybička? A druhá, že sa mi občas rozozvučí bzučiak v kabíne a motor sa vypne, potom musím vypnúť odpojovač baterky aby to prestalo bzučať a opať naštartovať.

  Za odpoveď ďakujem

  1. Bzučák v kabině je nejspíš přepálenej motor, to uz mam opraveny a během par dni vydám opravu toho 😉
   Zeleny kour je taky drobná chyba ve skriptu, uz opraveno 🙂

 9. Ajéé pan samozvaný odborník na vše se tu ozval. Tady zase někdo nemůže spát a musí rejpat což? Umíš taky vůbec někdy něco pochválit? Za ta léta co tě tak sleduju v MSTS jsem snad ještě neviděl od tebe, že bys něco pochválil. Ono, taky kam vlezeš, tam tě všichni děsně milují. Jen cepuješ, kritizuješ, nadáváš. Jak to není podle těch tvých tabulek, tak je to hned špatný. Kdybys to aspoň dokázal slušně, ale to ne, ty hned začneš rejt, seš nepříjemnej, nadáváš, urážíš a akorát všechny kolem sebe nasereš. Ale ty to umíš všechno nejlépe viď?

  1. Nauč se pořádně rozumět psanému textu, blbečku. Až to budeš umět nebo alespoň něco umět, tak potom pindej. Pochválit umím (a potvrdit to může více lidí, kteří ale narozdíl od tebe mají něco v hlavě), pokud je co a v tomto vláknu byla pochvala hned v první větě, což ty nedokážeš postřehnout při tvé slepé omezenosti. Polib si, když nemáš nic přínosného k tématu.

   1. Nauč se jen reagovat slušně. To je vše. Pak si reaguj jak chceš. On byl také slušný

    1. zzzzzblbo, po třech měsících reaguje jen hóóódně opožděný tydýt, co si to ani nepřečetl celé, jinak by byl v obraze. Nemáš do čeho píchnout, nudíš se, tak provokuješ. Najdi si holku, vymačká ti beďary.

     1. Jediný, kdo tady provokuje, jsi ty. A nezapomeň mi samozřejmě vyjmenovat, jak velký debil jsem a urazit mě urážkou toho typu, že jsem jen omezený puberťák.

     2. …áááá malinký buzinka se zase omylem dostal ke klávesnici …

 10. Já mám vidět jen spřáhla tot vše a je slyšet motor nic víc nevíte čim to bude a poradíte kdyžtak děkuji

 11. Bobe, sám trakčním charakteristikám a ladění mašin moc nerozumím, dělal to Roman, je to všechno vlastně jen převlečená 749, charakteristiky jsou upravený podle grafu T478.3, ale jestli to skutečně sedí, to sám netuším. Já jsem grafik, tohle mě zas až tak nezajímá, pokud to nejede jak raketa. Když to jede tak, jak má, nebo aspoň přibližně, tak jsem spokojenej 🙂 Je to jen hra, tak proč to tak hrotit. Pokud bys měl zájem o zdroják simulace a csv charakteristik (ikdyz simulaci si klidne prepisu 😀 ), tak nemam problem ti to poslat, kdyz bys to nejak rozumne naladil.

  1. Na základě výzvy („Kdybyste narazili na jakékoliv chyby, tak neváhejte a hlašte mi je, za přípomínky budu rád a budu se snažit v rozsahu svých sil na ně nějak reagovat.“) jsem popsal jednoduše zjištěné nedostatky.
   Kdo za to může, je mi jasné. Stejné chyby se opakují ve všech dřívějších laděních tohoto ladiče.
   Moje spolupráce s ním nepřichází naprosto v úvahu po tom, co navyváděl kiskimu a mi (nemluvě o té bramboračce s objekty do tratí).
   O zdrojáky nemám zájem, opravit si to mohu i bez nich, opravný update nebudu vydávat, nepotřebuji tady vidět další hysterický záchvat jako jeho mnohé na RW foru.

   1. Blbec zůstane blbcem a sprosťák ubohým sprosťákem ????. Já nic neladil. Dominik chtěl převzít skript že 749 tak je tam jen upraveno pár parametrů které on požadoval. To co ON chtěl jsem upravil. Do simulačních souborů jsem ani nesáhl a to včetně brzdiče.
    Natož nějaké proudy a další.
    A ohledně objektů. Pokud nerozumíš struktuře adresářů a tomu, na jakém principu vše funguje, nemontuj se do toho. Ani jako urážka se to nepovedlo. Jsou to moje objekty a můžu je distribuovat jak já chci. Když by o ne autoři nestáli, nebudou je používat.
    A Kiskimu jsem něco provedl? On vybrakoval můj model, respesktive jeho části a vydával to za svou práci. Ne já :-). Opět je to prostě jen snůška lží za účelem urážení, bez znalosti toho, jak to ve skutečnosti je. A odborné znalosti mě jsou ukradené. Já se chci bavit :-). Mám IQ tykve, co s tím nadělám? Nic. Naštěstí už jsem byl ze spolku dokonalých tvůrců okolo RW vypoklonkován a mám klid :-).
    Proč Tě Tvůj kámoš Michal nepustí na fórum RW? Je admin. Já mu psal žádost o zrušení účtu už dávno. Nechodím tam.

    1. Ano, zůstáváš nadále tím blbcem, schizofrenikem, lhářem a opět jsem správně předpověděl tvůj hysterický záchvat, aniž by k tomu byl výrazný podnět. Co by se asi dělo, kdybych kývnul na spolupráci pro Kal000px …?!
     Když se klonuje z chybné předlohy, nemůže být klon bez závad. Dědí chyby předlohy zákonitě. A ty primární chyby jsou tvoje dílo.
     A znovu a zas lživě pomlouváš kiskiho. To IQ sedí, sám ses ocejchoval už při prvním výkřiku u vydání první cab363. Podpořili tě tvoji rektální alpinisté, aniž by pochopili podstatu stejně jako ty. Udělal sis to ale sám, protože nedokážeš správně pochopit psaný text. Tak to prostě u těch jednoduchých bývá.
     Michala si do rypáku neber, demente. Ve svém záchvatu mlátíš všude kolem sebe. Neboj, tvoje story vidím všechny včetně toho tvého rušení a opakovaného znovunezrušení účtu.
     To jen ty máš velmi slabou paměť a nepamatuješ si ani svoje vlastní excesy.

     1. Ano, jen jsem chtěl vzít 749 a předělat ji, což se povedlo 🙂 To, že to nesedí na miliontinu procenta podle nějaký tabulky, to je mi fakt jedno, je to hra a všichni to děláme pro zábavu, takže proč se stresovat tím, když to brzdí lehce jinak.

 12. Stáhl jsem si model ale je tu jeden problém – vnější textury vlaku jsou bíle. Občas se při natočení do správného úhlu objeví pravá strana vlaku, jinak je vlak skoro celý bílý. Nevíte čím to může být?

  1. Ptáš se na lokomotivu nebo vlak? Jak máš nastaveno zobrazování grafiky? Naplno nebo ořezané detaily?

   1. Jedná se pouze o lokomotivu, vše ostatní šlape a nemám s ničím problém, čistě jen lokomotiva. Grafika nastavena na plno kromě – shadow quality, anti-aliasing. Dinamic clouds a lighting také vypnuty.

     1. Vyřešeno – zapni Dinamic lighting v nastavení 🙂

     1. Ale ja mam potom taky problem ze ked zapnem dinamic light tak mi hra zacne sekat.

 13. Modelově opět pěkná práce, ale ladič se dvakrát nevytáhnul. Brzdič zase trpí špatným nastavením provozních tlaků. Je to marné, je to marné, je to marné.

  1. A dveře do strojovny odrážejí ve skle okénka obraz ducha, který se v okolí nenachází.

    1. kAmetr má 10% odchylku od HUD panelu, trakční charakteristika není naladěna, do stoupání tahá 750160 o 25% větší zátěž rychlostí o 30% vyšší, než tabulkově.

    2. tak proč asi 😀 to je stejný jako s krysou 😀 na první stupeň se taky nehne ale až na druhý páč první stupeň je rychlý přechod motoru do chodu
     (myslím pojistky a další)

    1. Na tom obrázku je to vidět nahoře v adresním řádku:
     RailWorks\Assets\CS_addon\OJanis\MotoroveLokomotivy\CD750160\Simulace\750_sim.xml

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..