460 testovací a pravděpodobně na dlooooooooooooooooouhou dobu poslední verze

Formulář pro nahlašování chyb.
Tabulka už nahlášených problémů.
Aktualizovaná verze (27.3.2017 22:35 – opravena 460 080)
Neaktuální verze, aktuální verze aktuálně není.
Video návod na zprovoznění.

Ahoj, jak již asi všichni víte, jsou tomu skoro 2 měsíce co jsem se naposledy ozval. Bohužel mi na mém stolním PC odešel harddisk. Na tomto disku jsem měl naprostou většinu mých prací a to bohužel zdaleka nejenom prací do RailWorksu, ale zdrojáky veškerých mých programů, věci do školy, archiv fotek za posledních cca. 20 let, no prostě 1.8TB dat… O tyto data jsem zatím přišel, doufám sice, že ne definitivně, ale momentálně jaksi nemám finančni prostředky platit nějakých necelých 20 tisíc za obnovu disku. Takže jsem se po dlouhém uvažování rozhodl, že 460 zveřejním prozatím v takové podobě v jaké je. Naštěstí jsem měl zálohovanou exportovanou verzi a část „raw“ dat, takže jsem poskládal dohromady „jakžtakž“ funkční verzi. Já osobně počítám s tím, že se nejpozději do konce roku dostanu zpátky k datům a pak bych rád pokračoval, ale vážně nedovedu říct, co bude za rok.
Každopádně, naštěstí jsem našel zálohu scriptu cca. 2 dny před pádem disku, takže relativně aktuální a nějaké configurační soubory… Problém ale je, že nemám žádný zdrojový soubor modelu, bez kterého nemá smysl pokračovat ani ve scriptování. Ale co tedy potřebuju… Model obsahuje hrozně moc chyb a „duplicitních“ podmínek, které se různě vzájemně překrývají a můžou způsobit nekonečnou smyčku. Já sám nemám kapacitu na to, abych všechny tyhle chyby odhalil. O nějakých vím a snažím se je opravit, ale 100% se tam najde tisíce dalších, ať už od těch nepatrných, od různého poblikávání, cvakání, či tak podobně až po nějaké pády hry. A právě v tomhle bych od vás všech potřeboval pomoct. Rozhodl jsem se, že model (prozatimní verzi) zveřejním na tři takové části. První, která bude probíhat od teď do Neděle 2.4.2017 23:59 bude spočívat v nahlašování chyb, kdy založím pravděpodobně nějaký Google Form, kam budete odesílat „hlášení o chybách“. V tomto bych poprosil být co nejpřesnější, nejlépe, pokud máte někdo více monitorů jezdit se zapnutým „control state“ dialogem a při té, či oné chybě screenovat, co tam je za hodnoty. Samozřejmě budu rád i za nějaké jednodušší hlášení, ale čím více věcí o chybě budu vědět tím lépe. Ve své podstatě se bude jednat o takové veřejné betatestování. Po uplynutí, té testovací lhůty se model zablokuje a nepůjde používat. Je to z jednoduchého důvodu. Já sám nemám zájem na tom, aby někdo ve hře používal můj nedodělaný a zabugovaný model. Každopádně přejděme k části 2.. Část 2 bude spočívat ve vyhodnocování chyb, respektive v jejich odstraňování a taktéž dodělávání zvuků atd… No a poslední fáze, tedy ta třetí bude spočívat v samotném zveřejnění jakési modelově nefinální betaverze, která by už ale měla mít kompletně hotové zvuky a vyladěný script. Já se budu snažit tu druhou část co nejvíce urychlit, jak jen to bude možné, ale nejsem v tuhle chvíli schopný říct, kdy to tak zhruba bude.

Na závěr bych chtěl upozornit, že ve scriptu nejsou ošetřeny různé „neobvyklé“ situace, resp. situace, které by se při reálném provozu nestaly a nedokáži zaručit, co se v takovém případě stane.

Prozatím hlaste chyby sem do komentářů, nebo na fórum do vlákna Dílna JachyHm.

Doufám, že se vám model bude líbit alespoň v aktuální nedodělané podobě.

Na závěr bych rád řekl, že mě nastalá situace velmi mrzí a ani pro mě to není nic příjemného. Vpodstatě jsem přišel o veškerá data, jelikož na disku C: jsem měl pouze mizivou část v řádu maximálně jednotek gigabytů…

EN:
Dear friends, as you may know, it is a very long time i last wrote some news about EMJ460. I had a problem. I still have a problem. My disk is broken, so i lost all files, but not only about RailWorks, but all my data… My source codes to works, my projects to school, everything… So, i decided to publicize some kind of „betaverzion“ of my unit, and i want help from you. I know, that in script are so many bugs, but i don´t have enough time to find them, so i want help from you with finding these bugs. I preffer, if you are able driving on two displays, with „control state“ dialog opened, so i can better process the report. But it´s not necessarry… I´m so sorry, that i have bad news for you, but as i mentioned, i lost everything, so i have now more important things to do tha RailWorks. This prealfa version is time limited to 02nd April of this year (2017). Then i will process the reports, and i will try to fix all these problems. But it still won´t be the final version, cause now i don´t have sources of the Blender model. I have only the exported one.
But in the manual, there are a lot of pictures, so i think, you could understand it. I will record any „starting“ video, probably this week, but i can´t promise it.
I´m so sorry for this situation, i first planned, that this time the unit will be already public ande completed, but i´ts not… :/ I hope, you will understand.

Známé problémy:
Nefunguje jednotka jako AI, jede zabržděná, svítí koncová světla na obou stranách
460 080 (muzejní verze) špatně inicializuje script, je tam buď cosi navíc, co nemá, nebo naopak něco co mít má chybí
Problém s hlavním vypínačem. Je tam jakási závislost, takže je nutné při startu ho párkrát nahodit, shodit, pokud nenaběhne, resp. někdy je vázaný an tlačítko bdělosti.

107 komentářů u „460 testovací a pravděpodobně na dlooooooooooooooooouhou dobu poslední verze“

 1. Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kde můžu tuto jednotku stáhnout? Předem moc díky za odpověď

 2. hi jachyHm,could you please send me the 460 to my email address:timeickhoff55@gmail.com
  would be happy

  1. Model není dostupný neboť stále není hotový exteriérový model který by měl vyřezané dveře.
   Dostupný bude až takový model bude existovat.

   1. Zdravím, mám takový menší problém. Mám 460tku která sídlí ve složce Smejki/ CD460pack01 a nejde mi vůbec ovládat směrová páka a brzdič přes klávesové zkratky. Jinak odemknutý brzdič mám a startuju pomocí CTRL-SHIFt-F12. Děkuji za odpověď 🙂

    1. Pokud máš oprávněně testovací verzi z 13.2.2020, pak bys měl vědět, co dělat. Pokud máš nějakou starou, není se o čem bavit.

     1. No nevím jestli je z února, ale je to ta s novou kabinou.

 3. Ahoj. Mě se hrozně líbí to tornádo, ale nemohu ho nikde sehnat. Budeš to ještě někde házet na download? Jo a jáchyme, mohl bys to prosím hodin na uložto?

  1. Ahoj, ano, 460 určitě časem veřejná bude, ale už dopředu můžu říct že na Ulož.to rozhodně nebude.
   Kdy ji zveřejním je otázka času, ale určitě to nebude ještě letos 🙂

 4. Ahoj Jáchyme.
  Z nějakého mě neznámého důvodu se mi nechce ani hnout brzdič vlakové brzdy. V návodě jsem o tom nenašel ani zmínku. Je možné, že tam je nějaká klávesová zkratka pro odblokování brzdiče?
  Děkuji

 5. Dobrý den,tenhle model je sice dobrý,ale už se těším na nový,akorát můžu poprosit o nějaké předem sestavené soupravy a scénáře stačí třeba 2 od každého,mě totiž nejde sestavit souprava,jelikož mi to ukazuje chybu kodu,nějaké acces violation,proto bych Vás chtěl poprosit u nové verze o nějakou předem sestavenou soupravu 🙂

 6. Mohl bych porosit ten který má ten model tak jestli mi to pošle přes email?
  Můj email:jirikmarek122@seznam.cz
  Předem děkuji.

 7. Nejde mi to stáhnou pořád mi to píše Omlouváme se, ale stránka nebyla nalezena.
  Nevím co s tím

 8. Naviac 451 . 045 je HISTORICKÉ VOZIDLO , ktoré bude na 15 rokov zachované určite , pokiaľ nepríde k nejakej nehode.

 9. Vieš , len problém je , že veľa toho o tomto nevieš. Textúra je len „náter“ , alebo ako to nazvať , no len keď nemáš model , tak na čo chceš dať tu textúru ? Na vzduch ? 😀 Keď niekto bude mať model , potom rieš textúry , a naviac si myslím , že textúry na 45X existujú .

 10. Akdyz tak stimy texturami som to myslel tak ze zabaky uz dlho nebudu
  Mozno na konci roka nebude ziaden
  A ked nemas textury tak sa zo vzhladovo peknim modelom mozes rozlucit lebo netrafis presny odtien
  farby a este musis mat kvalitne fotky kabiny aby vyzerala realne a potom mozes robyt skripty a neviem ako by si ty robil kabinu podla fotiek
  Z cintorina v ceskej trebovej kde vecsinou je to vtakom stave ze tam neni ani skrutka na spravnom mieste takze odomna vsetko

 11. jo aspon textury na žabaky teď ješte praze nejaky ty 451,2 jsou ale už asi dlouho ne 🙁

  1. Textúry sú ti na dve veci , keď nemáš model , kabínu , skript . Keď zabezpečíš všetko , tak potom sa bavme o textúrach .

 12. Pane jachyhm nefunguje mi čd 460 079 + 460 080 a 460 021 mám nejnovější aktualizaci ts 2017. Poradil by jste mi prosím. Jan Štěpán

 13. I ten nadpis je blbě:
  „Nalezené chyby v scriptě EMJ460“ !! ???
  krypta … v kryptě
  skript … ve skriptu

  „Odkaz na screen control values na internetovém úložišti“
  To nejde normálně česky? Odpovím si sám.
  Nejde, když se česky neumí, žeáno, viz výše.

  Lajdáckost začíná jednoduše u komunikace a přenáší se pak přes všechny činnosti, jak jest potvrzeno chybami chování 460.

 14. Tak tady ten web už asi definitivně chcíp.
  Formulář na 460 už nejde zapisovat a náprava není nikde ani zmíněna natož realizována.

  1. Ale nechcíp 🙂 Do formuláře zapisovat jde, teď jsem to zkoušel… Náprava není, ačkoli většina chyb je již opravená, protože jsou tam stále věci, které dokud nevyřeším, nebudu novou verzi zveřejňovat. Apropo si stačí přečíst i titulek, který už je od 27.3. stále stejný 🙂

   1. Apropo by třeba stačilo reagovat na tu spoustu podnětů, co jsou tu bez reakce ve více větvích.

 15. Potřebuju pomoc. Začnu vlak s automatickým CTRL + Shift + F12. Kdykoliv chci vybrat směr, brzdy vytáhnout na 100%, nouzové brzdění. Nemůžu jít jízdy.

 16. Já taky jsem zkusil instalalovat do složky assests, vše oká ale po spušteni Simulatoru 30 vtř. píše demoverze skončilo vdiď delal jsem podle Manuálu k EMJ 460, moc se mi líbi ten model.
  Děkuji za radu

 17. Ahoj zkusil jsem instalace do složky assests a nejde mi to co má dělat
  díky za odpověd

  1. Nevím, já ho neumývám a model funguje. Mít (ve významu vlastnit) ho musíte proto, že je možné s ním jezdit jen a pouze v této hře.

 18. Absolutně nevím, proč se mi to stahuje v souboru HTML….. Co s tím mám dělat? 🙁

  1. Zmen prohlizec, ja jsem pouzil Chrome a slo to. Stejne se s tim uz ale neprojedes protoze uz to je blokovany.

 19. super model krása už se těším na plnou verzi nebo betu bez omezení bylo to užasný jen tak dál!

 20. Krásná souprava, akorát mě strašně mrzi že mi už dneska nejde spustit. Hodí to hlášku Vyprsel casovy limit betaverze, prosim ukoncete hru, pripadne ulozte! Hra bude ukončena! a pak to spadne. Jak jsme už napsal nahoře tak model je podle mne vymazlený úplně na maximum a par chyb tu a tam mi teď nevadí, takže bych byl moc rád kdyby autor vydal, i třeba DIY, způsob jak vypnout tento limit. Mockrát předem děkuji.

  1. Ad. „jak vypnout tento limit“.. Nejde. Ověřuje to reálný čas ze systému a porovnává ho s NTP serverem v internetu, plus tam jsou ještě další pojistky, kdyby to někdo chtěl přechytračit. Obejít to nejde.
   A ne nevydá. Z jednoho prostého důvodu… Bral jsem to jako betaverzi a plánoval jsem to vydat s opravenými nahlášenými chybami… Schválně si tipni, kolik jich tam po 1791 staženích a 7 dnech, co to bylo dostupné je… 😉

   1. Jachyme, to ze je tam pres 30 chyb jsem videl v tabulce, ale stejne si myslim ze to je tak super model uz takhle ze by spousta z nas uvitala kdyby bylo mozny tu soupravu mit oficialne bez limitu na cas, protoze mne treba uz ted za DVA dny pouzivani (sobota, nedele) prirostla k srdci a v tom RW mi doopravdy chybi

 21. Zdravím chtěl bych se zeptat jak se zapíná radiostanice u mě ve hře jsem nepřišel na to jak ji zapnout a nevím jestli není chyba u mě.

 22. Jáchyme. Bude nejlepší, když se napřed naučíš tu mašinu opravdu znát a potom teprve začneš skriptovat funkce.
  Založil sis formulář na hlášení chyb a zároveň tam na ně reaguješ. Reaguješ ale chybně a skutečné chyby popíráš.
  5.Chyba:28.3.2017 2:17:48 Po zapnutí baterie cvaká rychloměr.
  V řešení: Opravím, rychloměr není závislý na bateriích, cvaká pořád.
  5.Chyba odpověď: Rychloměr takto cvaká jen za jízdy! Za klidu jen potichu tiká hodinový strojek.
  6.+7.Chyba: úpně špatný postup zprovozňování. Ty to popíráš a trváš si na své blbosti.
  Zkus přijít na to, kde je asi chyba. Ty jsi se v tom vezl jako cestující, já to řídil jako fíra.
  Připomínáš mi jednoho chytrolína z k-reportu (Ostravské Tornádo), taky o tom ví prd, ale do krve se bude hádat za své omyly.
  Pleteš si již 25let zakázaný nouzový provoz s normálním zapnutím. Máš knížku, ze které jsi mi posílal obrázek rozjezdové charakteristiky, tak v té knize si v přílohách najdi obr.92 a vlevo nahoře máš jasné schéma napájení MG. Naprosto jednoduché: Sběrač, automat, transduktory nadproudu a diferenciálky, pojistka, stykač S1 a S2, tlumivka, kotva motoru, buzení s regulací, tr.dif, zem.
  Opravdu se MG nenapájí před automatem.

  1. Hm.. Zajímavý. Tak abych to uvedl na pravou míru. V rychloměru je hodinový strojek. Ten cvaká pořád, nevím, proč je to vázané na baterie, jak jsem psal ve formuláři – opravím. Při jízdě se začne otáčet váleček a rychloměr začne zapisovat – na to je ve hře vázaný druhý, mnohem hlasitější zvuk.
   Ad. „jako cestující“… Já na tem jezdil pár týdnů na praxích a celý jsem to diskutoval s dvěma fírama, který na tom pod PJ VM jezdí desítky let. Oba mi potvrdili, že automat nezapneš bez 1 BAR v hlavním potrubí a že MG má odbočku na automatu a jde rovnou přes stykače a dif. ochranu.
   Ad. „Pleteš si již 25let zakázaný nouzový provoz s normálním zapnutím.“ pokud nouzovým provozem myslíš nouzovou jízdu, tak ta zakázaná opravdu není a pouívá se například, když selže automatický rozjezd, resp. jeho proudové relé, které řadí stupně podle navoleného proudu. Takže asi tak.. A jestli se se mnou chceš hádat dál, tak prosím do e-mailu. Jinak stále s tebou počítám na TrCh, takže bych byl rád, kdyby jsme se ohledně toho nějak domluvili 🙂

   Ad. K-Report, tam jsem aktivní jenom v Odbavovacích a Informačních systémech, který dělám v práci. Jinam jsem nikdy nic nepsal 😉

   1. Nouzový provoz a nouzová jízda není totéž a věř, že rozlišuji obojí bezpečně. Když napíšu „A“, rohodně tím nemyslím „B“. (Krom toho nouzový provoz nebyl z fabriky a zkoušel se jen na ojedinělých kusech.)
    Když to podle tebe jde přes diferenciálku mimo HV, co ta diferenciálka vypne v případě zásahu? Ano, MG má odbočku na automatu, ale až za ním.!!!
    Dám ti za pravdu, až mi poskytneš opravdové schéma zapojení podle tvé verze, stačí oskenovaný výkres, když nebudeš mít v elektronické podobě.
    Já se s tebou nehádám, oznamuji ti chyby a dávám doporučení. Pro klid duše jsem zavolal na konzultaci bohumínskému spolužákovi, co na těch pantografech ještě jezdí, abych se ujistil, že se nemýlím. Druhého, který tam dělá inspektora vozby (instroktor), jsem už neobtěžoval s takovou banalitou.
    (Nepsal jsem, že jsi ten z KR, ale podobáš se mu tvrzením, tamtoho troubu znám blíže.)

 23. Ahoj, chtěl jsem se zeptat po nainstalování přes Utilities mi to vypíše „Cannot find central directory“ Zkoušel jsem nainstalovat jiný addon a ten šel. Nevíte co s tím?

  Díky

  1. Stáhnout znova, není to stažené celé, kontroluj velikost souboru podle toho co je uvedené v tých závorkách 😉

    1. Tak jsem předělal odkazy na přímý linky na soubory, tak jenom doufám, že to OFP nebude krást no… V takové mpřípadě bych musel okamžitě zastavit práce na 460, resp. už bych jí prostě a jednodušše nezveřejnil… 🙂

     1. Já vím že s tím jsem asi už otravnej ale můžu se zeptat je správně to že se mi to stahuje v .htm?

     2. Správně to opravdu není. Otázka je ale proč, protože jsem to teď zkoušel a u mě to funguje. Veze prohlížeče?

     3. Už to mám bylo to prohlížečem, díky 🙂

 24. Ďakujem pekne. Ešte taká malá otázka, čo sa stane ak do súpravy nového panťáku dám vložák z retro panťáku? Bude to fungovať? Alebo keď na koniec súpravy dám miesto nového panťáku retro?

  1. Používá to jeden script, který si akorát na začátku ochmatá mašinu/vůz a zjistí si, co to je. Takže předpokládám, že by mělo, jenom nevím co budou dělat sběrače, ale mám pocit, že je to psané tak, že ŘÍZENÝ pošle povel „zvedni sběrač“ a dotyčný vůz si sám zjišťuje který 🙂

 25. Podarilo sa mi to inštalovať .Celkom pekné. A ešte otázka: keďže som bol iba na 560 tak neviem, ale je tu aj nejaká klávesová skratka na zrýchlený štart? Lebo keď som to skúšal, tak som postláčal ctrl+shift+fj , potom ctrl+shift+f2 a ctrl+shift+f3 a keď som zapol PK a navolil zberač, tak hneď sa zdvihol. Pýtam sa kvôli tomu, že veľmi veľa používam zrychlený štart na 363 a 362, lebo sa mi moc neche čakať na PK. Ďakujem

 26. Bohužial , mne nejde ani inštalovať do utilities, stiahnem všetko normálne, a keď dám v utilities install, tak mi to dá nejakú chybu : Unhandled exception has occurent in your application If you click Contiue, the application will ignore this error. Prosím o pomoc!!

 27. Zdravím,
  bohužel se mi jednotka nechce rozjet a nejde ani nahodit, při nasednutí vyhodí hlášku Betaverze omezena do 1.2.2017. Podle návodu zapnu baterie, ale neozve se cvaknutí a ani se nerozsvítí žádná kontrolka. Zkoušel jsem spouštět Steam v režimu Offline, přenastavit čas na PC také nepomohlo.

   1. Jo, o tomhle vím, v manuálu to chybí… Po příchodu na stanoviště ze kterého budete jednotku ovládat, před čímkoli co uděláte přepnout směrový řadič z polohy „ŘÍZENÁ“ do polohy „0“… Zapomněl jsem to přidat do manuálu…

    1. Ale v ten moment mi jednotka hodí rychlobrzdu a pak už nejde nic dělat (ani zvednout sběrač nebo nahodit světla).

     1. S 080 je podobná situace jako s Bertama KŽC… Někde to něco tahá a já nemůžu najít co a odkud :/

     2. A jak se vám to podařilo zprovoznit? Mě to taky hodí rychlobrzdu a nejde spustit pomocný kompresor.

     3. Zdravím mám stejný problém s rychlobrzdou, jaký jste měl. Jak jste to vyřešil?

     4. Na začátku, jak již tu JachyHm psal, je potřeba přepnout směrový ovladač do polohy 0. Pak (alespoň mě) na 021 jdou nahodit baterie, ty nahodím a pak zapnu pom. kompr. Problém s rychlobrzdou se vyřeší sám po zvednutí sběračů a myslím že nafoukání hlavního potrubí alespoň na 1 (?) bar. Pak už brzdič i v nápovědě (F3, F4) ukazuje procenta odpovídající jeho polohám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..